Orli balí kufry, nabírají směr Bolzano

ČT 17. 10. 2019
Po dvou domácích zápasech se znojemští hokejisté opět vydávají vstříc svému soupeři. Tentokrát jejich kroky povedou do italského Bolzana, kde v pátek od 19:45 sehrají ligové utkání s místními Liškami.

Vyvážený mix kanadských a italských hráčů namíchal kouč Clayton Beddoes před startem letošního ročníku. První zápasy sice nedopadly dle představ týmu a body na konto přiskakovaly jen velmi pomalu, předchozí víkend však byl pro Lišky velice úspěšný – nejdříve vyprášily srst Buldokům z Dornbirnu a stejně si smlsly i na fehérvárských ďáblech. Hned čtyři kanadské body si v těchto zápasech připsal Sebastien Sylvestre, jenž tvoří spolu s Jamesem Arnielem a americkým útočníkem Coltonem Hargrovem nejproduktivnější trio Bolzana.

Znojemští hráči hájí po odehrané čtvrtině soutěže velmi dobré páté místo. Prozatím těží především z venkovních duelů, v nichž se podařilo pokaždé bodovat. Na domácím ledě zvítězili ve dvou případech z pěti. Jihomoravští fanoušci zažili v předešlých dnech dva atraktivní hokejové zápasy – v derby s Vídní sice přišla těsná prohra, proti Linzi už ale Orli dokázali vydřít dva body za vítězství v prodloužení po krásné trefě Parkera Bowlese.

Oba týmy od sebe dělí pouhé tři body. Znojmo bude jistě chtít svůj náskok ještě navýšit a při dobré konstelaci výsledků svých soupeřů opět poposkočit v tabulce, naopak Bolzano by se případným vítězstvím na Orly bodově dotáhlo.

“Bolzano mělo katastrofální úvod, ale teď se podle výsledků chytlo a stoupá tabulkou. Musíme se dívat dopředu a připravit se na utkání. Jedeme vyhrát.“

Miroslav Fryčer (trenér, Orli Znojmo)

Statistické okénko

• Bolzano je nejvylučovanější tým EBEL, inkasovalo již 135 trestných minut (Znojmo pouze 78 TM).
  • Nejproduktivnější hráč Znojma Anthony Luciani (5+9) před sebe v bodování celé soutěže pustil pouze trojici hráčů Salzburgu.
  • Orli se s Bolzanem utkali již třicetkrát, český tým byl úspěšnější ve třinácti případech.
  • Italská jednička v brankovišti Leland Irving patří k nejvytíženějším gólmanům a drží úspěšnost zákroků na čísle 89,3%.
  • V pátek proti sobě nastoupí týmy s nejhoršími přesilovkami soutěže, oba se pohybují pod hranicí 10% úspěšnosti využití těchto herních situací.

Hlavní rozhodčí:#17 Thomas Berneker, #21 Miroslav Štolc
Čároví rozhodčí:Ulrich Pardatscher, #61 Gregor Rezek

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš, Oščádal – Luciani, Matuš, Svoboda – Novák, McRae, Berisha – Bowles, Bartoš, Beránek – Gago, Češík, Mrázek.
HCB Südtirol Alperia:Irving – Spinozzi, Tauferer, Robertson, Daly, Glira, Flemming, Marchetti – Catenacci, Hargrove, Giliati – Frigo, Bernard, Insam – Frank, Sylvestre, Bardaro – Deluca, Alberga, Schweitzer.