Ondřej Mikliš: Ty dva rychlé góly nás nakoply. Jen škoda, že nepřišly dřív

PO 9. 3. 2020
Třetí duel proti Bolzanu se Orlům na svou stranu naklonit nepodařilo, a tak budou v tom čtvrtém hrát o všechno. Jak vnímá celou situaci obránce Ondřej Mikliš?

Jak byste zhodnotil třetí čtvrtfinálový zápas proti Bolzanu?
Do třetí třetiny jsme vstupovali za stavu 1:4. Dali jsme dva rychlé góly. Věřím, že kdyby tam padly dříve, ještě bychom vyrovnali a dotáhli to do prodloužení. To se ale nestalo. V posledních deseti vteřinách jsme měli ještě šanci, jejich gólman nás ale bohužel vychytal.

Pomohla vám na konci zápasu i myšlenka, že už nemůžete nic ztratit?
Když dáte dva rychlé góly, tak si najednou věříte na všechno a nakopne vás to. Věděli jsme, že buď dáme gól nebo prohrajeme a potečeme v sérii 0:3. To, že jsme už neměli co ztratit, nám asi taky pomohlo.

Jste rádi, že se nedělní zápas odehrál ve Znojmě a nemuseli jste tak cestovat sedm hodin do Bolzana?
Určitě. Fanoušci fandí a snaží se nám vytvořit dobrou atmosféru. Doma se nám hraje mnohem lépe než na venkovních stadionech. Navíc nemusíme nikam cestovat.

Jaké to je hrát v nejistotě, když nevíte, kde se bude hrát příští zápas?
Na to moc nemyslím. Kde se řekne, tam se bude hrát. Prostě jdeme zápas od zápasu a snažíme se vždy odevzdat sto procent.

Stav série je momentálně 0:3. S čím budete vstupovat do utkání v úterý?
Víme, že to může být letos náš poslední zápas. Budeme bojovat do poslední minuty. Buď nám to tam zkrátka napadá nebo nás přehrají a prohrajeme.