Odčiní Orli svůj kolaps v Ústí na úkor Berouna?

PÁ 7. 1. 2011
<em>Znojmo</em> - Berounští Medvědi, to je první soupeř Orlů, který se v novém roce představí na ledě znojemské Hostan arény. Ani jednomu z účastníků sobotního klání se hokejový vstup do roku 2011 nevydařil. Hosté narazili na ledě olomoucké Mory, kde prohráli 3:0. Znojmo je na tom o poznání hůře, svoji dlouhou šňůru vítězství ukončilo v Ústí nad Labem, odkud odjelo s ostudnou porážkou 10:1. O zlepšení reputace a znovunabytí přízně svých fanoušků se oba týmy budou snažit v sobotu 8. ledna v 17:30 v Hostan aréně.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Dlouholetému účastníku soutěže se v posledních sezónách nedaří. Za poslední čtyři roky skončili Medvědi nejlépe na 10. místě prvoligové tabulky. Týmu nejsou cizí ani boje o udržení, které si zopakoval i loni. Ovšem letos je tomu úplně jinak. V první části soutěže skončil Beroun na 6. pozici, z třiceti zápasů prohrál celek trenéra Žemličky jen třináctkrát, vysloužil si tak 49 bodů.

Nejúspěšnější berounský hráč Jiří Hašek (12+9)

Celková bilance posledních pěti zápasů pro Středočechy ovšem není vůbec příznivá. Čtyři, to je počet branek, které se týmu podařilo za uplynulé tři týdny vsítit do cizích klecí. Není tedy divu, že si z nich odnesli jen dva body.

Posledním pokořitelem Berouna byla Olomouc, která nastřílela do Cikánkovy brány tři góly. Závěrečný duel roku 2010 sehrál tým od řeky Berounky s Hradcem Králové. Utkání chudé na góly rozhodl v závěrečné dvacetiminutovce Budínský, jehož tým si z berounského zimního stadionu odvezl plný počet bodů. Ani v zápase se silným Chomutovem berounští neobohatili svá konta za branku či asistenci. Radost z vítězství přinesla do Čech až Jihlava, když v samostatných nájezdech proměnil svoji šanci Nedvěd, a Beroun tak vyhrál 3:2. Přestože Beroun v posledních kolech strádal, drží se na 7. příčce.

Orli se naposledy střetli s Berounem na vlastním ledě 20. prosince, kdy znojemští bojovali o každý bod, aby se dostali do elitní osmičky. Vítězný a zároveň jediný gól utkání přišel až půlminuty před koncem zápasu z hole Staňka, který tak dal příznivcům znojemského hokeje předčasný dárek pod stromeček v podobě upevnění pozice v ligové tabulce.

Nejproduktivnějším hráčem Středočechů je Jiří Hašek, který ve třiceti dvou zápasech nastřílel soupeřům dvanáct gólů a u devíti dalších asistoval. Druhým v pořadí je se svými 19 body za sedm branek a dvanáct asistencí dobře mířící obránce Jaroslav Nedvěd. Post brankářské jedničky zastává Dominik Furch, který drží úspěšnost vysoko nad devadesáti procenty. V posledním utkání však jistil Medvědům záda Lukáš Cikánek, jenž se v letošní sezóně dostal do brány Středočechů jen třikrát.

Z kabiny Orlů

Start Lubomíra Štach je nejistý

Rozjetým Orlům přistřihlo křídla až Ústí nad Labem, které ve středečním zápase přerušilo vítězná tažení znojemských debaklem 10:1. Tým měl ve svém středu osm juniorů a po úvodním dějství držel se soupeřem krok těsným rozdílem 1:0. Ve druhé třetině se však spustila lavina ústeckých gólů a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto. Pouze Jiřímu Berounovi bylo povoleno stát se čestným střelcem Znojma.

Otázka mužů v brankovišti je už vyřešena. Mezi brankové tyče se opět postaví Petr Přikryl, jehož úspěšnost po ústeckém masakru klesla na 91,3%. Mimo hru stále zůstává zraněný Adam Havlík, do zápasu nejspíše nezasáhnou také Tomáš Hradecký a Martin Podešva. Ohrožená je účast nemocného Lubomíra Štacha

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Jaroslav Kubeš (Kolín)
Čároví: Václav Guth, David Rittich (oba Jihlava)

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Přikryl (28. Kacetl) - Klimeš, Stehlík, David, Lattner, Opalek, Kolafa, Šaur - Říha, Beroun, Vyletleka - Staněk, Trojan, Videlka - Jarůšek, Bartoš, Komínek.

HC Berounští Medvědi: Cikánek – Veselý, Nedvěd, Jelínek, Látal, Malý, Žovinec, Jebavý, Hertl – Pavel, Novotný, Besser – Švagrovský, Kupec, Vlček – Žalčík, Polák, Forman – Doležal, Hašek.

Další zápasy 34. kola

Chomutov – Hradec Králové