O tříbodový dáreček se Orli poperou v Salzburgu

SO 22. 12. 2018
Budou orlí Vánoce bohaté? V posledních dvou zápasech se znojemským hokejistům nezadařilo, přesto mohou pod stromečkem najít sladké tři body z nevyzpytatelného ledu Salzburgu. V předvečer Štědrého dne se hokejisté rozjedou mezi mantinely od 16:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Nejofenzivnějšímu týmu soutěže se v posledních dvou zápasech trochu zasekl jeho brankostroj. V obou případech prohrál svá utkání po samostatných nájezdech (s Vídní a Villachem), přesto stále zuby nehty drží třetí místo ligové tabulky. „Máme čas se připravit na nedělní zápas se Znojmem a znovu začít předvádět naši hru. Doufáme, že se k nám vrátí střelecké štěstí,“ nechal se slyšet útočník Salzburgu Michael Schiechl.

» Hvězda soupeře
John Hughes, nejproduktivnější hráč rakouských Býků

Znojemští hokejisté mají za sebou dvě těsné prohry. Po úterním emotivním duelu s Villachem přišla další porážka i v Bolzanu. Přestože Orli v italském prostředí dvakrát vedli, nakonec museli překousnout trpké konečné skóre 4:3. Ze sedmého místa v tabulce tak rázem klesli na osmou příčku, na magickou šestou pozici však nadále ztrácí pouhých šest bodů.

Se Salzburgem se Orli v letošním ročníku popasovali již dvakrát a v obou případech se museli před soupeřem sklonit. V domácím utkání ke konci října prohráli 3:4 a z listopadové odvety na rakouském ledě si odnesli vysokou porážku 2:6. Stále tedy platí, že v Salzburgu zvítězili Jihomoravané naposledy 5. dubna 2016.

Nyní je tedy ideální čas, tuto nelichotivou sérii poslat do horoucích pekel. Tomu by měl výrazně dopomoci útočník Marek Kalus, jenž se nachází ve famózní formě – od začátku listopadu (ve 14 zápasech) zaznamenal čtrnáct(!) branek a k tomu přidal dalších sedm asistencí. Navíc Salzburg je jediné mužstvo, jemuž Kalus ještě nedokázal v letošním ročníku vsítit gól.

Orli se budou muset nadále obejít bez hlavního kouče Miroslava Fryčera, jenž bude kvůli disciplinárnímu trestu mimo střídačku ještě tři zápasy. Na marodce se stále nachází David Bartoš a Petr Mrázek.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
44 18 20 2 4 139:147

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 8. 3.
body 41 53
aktuální forma Bolzano – Znojmo 4:3
Znojmo – Villach 2:4
Záhřeb – Znojmo 1:7
Villach – Salzburg 3:2sn
Salzburg – Vídeň 3:4sn
Linz – Salzburg 3:7
nejproduktivnější hráč Marek Kalus, 33 bodů (18 + 15) John Hughes, 32 bodů (10 + 22)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 21 bodů (4 + 17) Dominique Heinrich, 29 bodů (11 + 18)
brankář Teemu Lassila (89,60 %) Lukas Herzog (90,60 %)
využití přesilovek 15,30 % 24,20 %
úspěšnost oslabení 73,00 % 82,30 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#17 Thomas Berneker, #22 Manuel Nikolić
Čároví rozhodčí: #73 Sebastian Tschrepitsch, #97 Kevin Kontschieder

Sestavy z posledních zápasů

Lassila – Lattner, Sedlák, Vainonen, Tejnor, Stehlík, Kruckovyč – Kalus, Stretch, McPherson – Špaček, Matuš, Němec – Novák, Kujawinski, Luciani – Bulín, Oščádal.
Herzog – Heinrich, Regner, Raymond, Viveiros, Pallestrang, Trattnig, Jakubitzka, Hochkofler – Raffl, Duncan, Hughes – Herburger, Van De Velde, Harris – Huber, Rauchenwald, Cijan – Baltram, Schiechl, Winkler.