O další body zabojuje Znojmo na ledě lídra EBEL

SO 10. 1. 2015
Do konce základní části zbývá sedm kol a v našlapaném středu tabulky jde o každý bod. Na Orly ze Znojma čeká zápas na ledě nejtěžšího soupeře, lídra ligy ze Salzburgu. Minulé zápasy napovídají, že český tým není bez šance. Utkání začíná v neděli v 17:30.
Mladý Slovinec Luka Gračnar se po dlouhém zranění vrátil do branky Red Bullu a potvrzuje pozici jedničky. Loni si zachytal i na olympiádě v Soči.

Není pochyb o tom, kdo je aktuálně nejlepším týmem Erste Bank Eishockey Ligy. Red Bull Salzburg vede tabulku o pět bodů, má na kontě nejvíce vstřelených branek (141) a nejméně inkasovaných (92). Na domácím ledě aktuálně drží sérii čtyř výher v řadě, při nichž inkasoval pouhých šest branek. Tým už má jistou účast v play-off, jedna výhra jej dělí od pojištění pozice mezi nejlepšími čtyřmi. Znojmo je ale pro Salzburg neoblíbeným soupeřem, což dokládá i vzájemná bilance utkání.

Také letošní první duel v Salzburgu dokázali Orli získat ve svůj prospěch. "Znojmo je silný a agresivní tým, proti němuž to máme jednoduše vždycky těžké. Určitě to bude kvalitní utkání," nechal se slyšet brankář Bernd Brückler, který se mezi tyčemi střídá s kolegou Lukou Gračnarem.

Orli v pátek oslavili první vítězství kalendářního roku 2015 a nacházejí se ve skupině týmů bojujících o účast v první šestce. Ze zbývajících sedmi utkání sehrají čtyři venku - kromě Salzburgu míří ještě do Grazu, Lublaně a Fehérváru. "Pokud vyhrajeme všechny domácí zápasy a přidáme k tomu alespoň jeden venkovní, mělo by to na šestku stačit," věří trenér Jiří Režnar.

Ten nadále nemůže počítat s dlouhodobě zraněným útočníkem Pavlem Rosou. Domácím bude chybět obránce Brian Fahey. Salzburg na utkání připravil speciální akci, v jejímž rámci mají děti do 14 let vstup na utkání zdarma.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
19 10 2 1 6 65:58

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 5. 1.
body 42 56
aktuální forma Znojmo - Bolzano 4:3
Dornbirn - Znojmo 4:1
Bolzano - Znojmo 5:4sn
Villach - Salzburg 6:5sn
Salzburg - Innsbruck 3:2
Graz - Salzburg 2:5
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 36 bodů (13 + 23) John Hughes, 40 bodů (10 + 30)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 25 bodů (6 + 19) Troy Milam, 25 bodů (6 + 19)
brankář Chris Holt (90,26 %) Luka Gračnar (92,86 %)
využití přesilovek 27,17 % 24,34 %
úspěšnost oslabení 78,34 % 88,15 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#17 Thomas Berneker, #28 Daniel Gamper
Čároví rozhodčí:#71 David Nothegger, #61 Ulrich Pardatscher

Sestavy z posledních zápasů

Holt – Štach, Sova, Pavlikovský, Nemčík, Bořuta, Klimíček, Grof, Jass – Beroun, Šeda, Novák – Šedivý, Pucher, Havlík – Tomas, Podešva, Rehuš – Lattner, Fiala, Číp.
Brückler – Heinrich, Trattnig, Kutlák, Pallestrang, Konradsheim, Milam, Pöck – Welser, Walter, Beach – Raffl, Komarek, Latusa – Sterling, Duncan, Hughes – Rauchenwald, Brücker, Cijan.