Aqotec Orli Znojmo Aqotec Orli Znojmo

Nevyužité přesilovky jsou už takový evergreen, přiznává trenér Stloukal

Nevyužité přesilovky jsou už takový evergreen, přiznává trenér Stloukal

Znojmo - Přesilovky, přesilovky a ještě jednou přesilovky. Ohraná písnička, která trápí znojemské hokejisty i letos. V jejich proměňovaní je na tom hůře v EBE lize už jen slovinská Lublaň. Své o tom ví i hlavní trenér Martin Stloukal: „Rozhodl jsem se, že je přestaneme trénovat a třeba to přijde samo,“ říká v rozhovoru. Řeší však i otázku rozrůstající se marodky a případného posílení kádru.

Co říci k zápasu s Grazem…
Myslím si, že problém je v přesilovkách. Je to takový evergreen, jsem z toho už otrávený. Rozhodl jsem se, že je přestaneme trénovat a třeba to přijde samo. Kdybyste je proměnili, vyhrajete 4:1 nebo 5:1 a je klid. Takto ztratíte rytmus, ztratíte tempo a přestanete si věřit. Je to problém, se kterým se potýkáme už od loňské sezóny. Hráči musí začít sami u sebe. Je to o těch nejjednodušších věcí, jako je například střelba.

Klíčovým momentem tedy byly přesilovky?
Ano, hráli jsme dvě minuty pět na tři, nedali jsme gól a to rozhodlo utkání. To, že vyplyne nějaká chyba při pět na pět, mě nenazlobí tolik než to, že hrajeme přesilovku pět na tři a my si tam vzájemně málem vypíchneme oko. Který manšaft nedá při hře pět na tři gól, nezaslouží si vyhrát.

Za prohru ve Villachu mohly také přesilovky?
Ne, tam to bylo o něčem jiném. V prvních osmi minutách jsme udělali čtyři fauly, byli jsme čtyřikrát vyloučeni a dokonce jsme hráli i ve třech. Po zápase jsem do kabiny vůbec nešel. Dlouho jsme se na Villach připravovali, tři hodiny jsem strávil u videa a manšaft to pak pokazí tím, že se nechá tolikrát vyloučit. To nevím, co bych jim k tomu řekl.

Po zápasu s Grazem jste něco řešil s rozhodčími…
Jeden z těch rozhodčích, co nás pískali, tady byl i minule na Innsbruck a neuznal nám ten první Lattnerův gól z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti a dneska to udělal znovu. Takže jsem mu říkal, že brankoviště je vyznačené modrou barvou, a pokud tam ti hráči nestojí, tak to postavení v brankovišti není. On řekl, že je to možné, ale že nemá možnost se podívat na video. To mu ale nevěřím.

Zápas s Innsbruckem nedohrál Marek Uram, proti Grazu jste ho nasazoval více…
Posadil jsem ho, protože se mi nelíbila jeho defenzivní činnost. On to uznal, což je samozřejmě pozitivní. Ve Villachu hrál dobře a proti Grazu taky. Škoda jen toho trestného střílení. Tam si myslím, že to trochu podcenil, že to mohl udělat jinak. Jeho výkon jde ale nahoru.

Jak se rozhodujete, koho nasadíte na nájezdy?
Pozoruju hráče už při trénincích, takže vím, komu zakončení jde a komu ne. Rožník je sice ročník 1992, ale umí dát gól. Díky tomu, že tam šel, nás vrátil zpátky do penalt. V tom klukovi určitě něco je a myslím si, že bylo velmi dobré rozhodnutí jej angažovat.

Nedohrál Antonín Bořuta…
Tonda byl bodnut koncem hole. Říkal, že se nemůže pořádně nadechnout, takže hrát dál raději nechtěl.

Na led nenaskakoval ke konci ani Richard Jarůšek…
Ríša hrál špatně už i ve Villachu. Nebylo to ono, takže jsem ho posadil, aby se trochu probudil.

V pátek vás čeká Dornbirn…
Od úterka začneme trénovat a jedeme už ve čtvrtek. Budeme se jim snažit vnutit náš herní styl a přehrát je.

Jak to vypadá s marodkou?
David Bartoš se byl v neděli sklouznout na ledě. Čeká ho vyšetření u specialisty, protože ta záda ho pořád bolí. Je to střední útočník, takže často chodí do osobních soubojů. Ani na buly by vlastně nemohl, zatím to je jeden velký otazník. Tomáše Komínka čeká zátěžový test, a pokud dopadne dobře, tak tento týden začne trénovat. Adam Havlík s námi trénuje, ale nemůže ještě pořád držet hokejku.

Nepřemýšleli jste o doplnění kádru?
Jsme v kontaktu s jedním finským obráncem a předběžně jsme domluvení i s jedním útočníkem z NHL. V úterý se ale vrací na led Burke Henry, takže uvidíme. Kalkulujeme s tím, že by v pátek mohl nastoupit. Kdyby se ta situace ještě více zhoršovala, tak musíme určitě zareagovat. Limit jsou ale opět finanční prostředky.

Související články

Reportáž
ne 30. 9. 2012

Orli podlehli Grazu až po nájezdech

Naši soupeři
so 29. 9. 2012

Orli přivítají na domácím ledě Graz