Nejvyšší nárůst návštěvnosti v EBEL je ve Znojmě

Statistická smršť
ÚT 3. 12. 2013
Jen tři týmy EBEL se mohou oproti loňské sezóně, kdy se po evropských stadionech proháněly během výluky hvězdy NHL, pochlubit nárůstem počtu diváků na svých zápasech. Největší nárůst zaznamenalo Znojmo!
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Na zápasy Orlů zatím v aktuálně probíhající sezóně přišlo 2377 diváků na zápas, to je v průměru o 124 více než loni. Nejvyšší návštěva - 3653 diváků - zavítala v polovině listopadu na atraktivní derby s Vídní.

Žádný další tým vyšší nárůst nezaznamenal. Mírně si oproti loňsku polepšili v Linzi, přibližně stejně diváků chodí také v Klagenfurtu a Dornbirnu. Jinde je k vidění většinou mírný propad. Dramaticky nižší čísla jsou k vidění pouze u poslední Lublaně a překvapivě také Vídně, kde přišli o více jak 700 diváků na zápas. Přesto Capitals zůstávají nejnavštěvovanějším týmem ligy.

S propadem návštěvnosti oproti loňsku se dle očekávání potýká většina evropských lig. V minulé sezóně ke zvýšení návštěvnosti přispěly především hvězdy NHL hrající v Evropě. Celkové statistiky návštěvnosti EBEL pak sníží také odchod Medveščaku Záhřeb do KHL. Fanoušci nováčka z Bolzana zatím na stadion chodí spíše v menším počtu.