Nejde o to, kde trénujeme, ale jakou hru budeme předvádět, ví Anthony Luciani

Rozhovory
PÁ 17. 8. 2018
Se svými 173 centimetry je nejmenším hráčem týmu, přesto ho na ledě nelze přehlédnout. V prvním přípravném zápase proti Kometě byl Anthony Luciani vyhlášen nejlepším hráčem Orlů. Převážnou část loňské sezóny strávil v DEL2, kde nasbíral v průměru jeden a půl bodu na zápas a stal se nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem soutěže s náskokem dvanácti branek.

Stal jste se nejlepším hráčem v prvním přípravném zápase proti loňskému mistrovi české extraligy. Jak se cítíte po prvním zápase v dresu Znojma?
Jsem spokojený. Byl to teprve první zápas. Myslím, že jako tým jsme hráli dobře. Potřebujeme si ještě zažít pár věcí. Hráli jsme naplno, to je důležité.

Tréninky jsou kvůli opravám znojemského zimního stadionu přesunuty do Telče. Ovlivňuje vás to nějak?
Nemyslím si, že by to byl problém. Telč není zas tak daleko. Nejde o to, kde trénujeme, ale jakou hru budeme předvádět.

V posledních letech jste nastupoval v několika evropských klubech. Hrál jste v Norsku, Itálii, na Slovensku i v Německu. Jak byste ohodnotil kvalitu jednotlivých lig?
Myslím, že kvalitní liga byla na Slovensku, v Německu i ve všech ostatních zemích. Máme za sebou utkání proti Kometě, jednomu z nejlepších klubů české extraligy, která svoji kvalitu také nezapře. Byl to můj první zápas za Orly. Ještě nevím, co přesně mám očekávat od EBEL, už brzy to ale zjistím.

Jaké jsou Vaše dojmy z města Znojma?
Je nádherné. Je opravdu malé, takže se můžete dostat na druhou stranu města velmi rychle. V centru města je spoustu milých lidí. Je to tu krásné.