Nedaří se, nedaří, ale musí se to zlomit!

Aktuální zprávy
SO 16. 10. 2004
Z n o j m o - Už to vypadá jako obehraná písnička. Orli hrají pěkný hokej, ale bez potřebného koření v podobě zisku důležitých bodů. Hráči jsou nervózní, diváci nespokojení, trenéři bezradní a ze všech stran jsou slyšet převážně zatracující soudy. Je opravdu tak těžké vstřelit tolik potřebný důležitý gól, který by tým nastartoval k vítězné šňůře? Asi ano. I když si to nikdo nechce přiznat, Orly zmítá krize. Jak z ní ven? Na to je jednoduchý recept, který okamžitě sděluje znojemský obránce <b>Radim Bičánek</b>: „Už se konečně musí vyhrát a pak to půjde. Až začneme vyhrávat, tak se určitě to štěstí přikloní i k nám.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Spoléhá na sílu mančaftu a doufá ve změnu k lepšímu: „Začneme si pak víc věřit.“ Ale jeho hodnocení vyznívá zkroušeně: „Teď se snažíme, ale co je to platné, když tolik zápasů po sobě prohrajeme. Je to pořád kolem dokola, my nedáme šanci a oni jo. Čím víc se snažíme, tím víc je to křečovité, pak najednou odněkud vylítne puk, soupeř jde do šance a dá z toho gól…“

Podobně hru svého týmu hodnotí i v současné době zraněný Karel Soudek: „Je to pořád to samé. Tlačíme se dopředu a soupeř nám dává góly z takových nešťastných protiútoků. A nejdou nám přesilovky. Děláme během zápasu spoustu chyb, ne nijak vážných, ale ani takové bychom v zápase dělat neměli.“ Nevěří, že by se paní Štěstěna úplně od týmu odklonila. „Vykládat o tom, že nám nepřeje štěstí, na to já moc nedám. Kdybychom takhle prohráli jeden, dva zápasy, tak možná bychom to na nepřízeň štěstí mohli svést. Nebo spíš na smůlu. Ale je to jednoduché, děláme chyby, dostáváme branky a proto prohráváme,“ uvažuje nejzkušenější znojemský bek.

Výkony týmu v podstatě chválí i centr třetí znojemské lajny Tomáš Kucharčík: „Nemyslím si, že hrajeme špatně a neděláme takové chyby, že bychom si zasloužili prohrát. Ale bohužel se tam vždycky něco naskytne a dostaneme gól. Každý na ledě moc chce, protože pro nás nepřichází v úvahu nic jiného, než doma vyhrávat, a to svazuje a pak je z toho křeč. Myslím si, že dneska to diváci viděli, že jsme chtěli a hráli jsme dobře.“ Nešťastný gól, který padl zpoza branky tečí o Vokounovu nohu mu ležel hodně v žaludku. „Třeba ten dnešní třetí gól. My jsme je nepustili skoro deset minut za polovinu, pak ujedou a dají takový blbý gól zpoza brány. Co k tomu mám dál říct…,“ krčí rameny Kucharčík.

Na stejnou notu přizvukuje i lodivod Orlů Leoš Zajíc: „Ono to je těžký. Hrajeme v útočném pásmu, Havlát střílí skoro do prázdné brány, puk jde mimo a po mantinelu se dostane k plzeňskému hráči, který jede sám na brankáře. A takových šancí dnes mela Plzeň nejmíň osm.“ Současně ale vyzdvihuje dobrý výkon soupeře: „Plzeň zaslouženě zvítězila, protože byla chytrá a dokázala naše chyby velice dobře využít.“ Výkony svých svěřenců ale v podstatě obhajuje: „Hráči žádné utkání neodklouzali, není na nich vidět nezájem. Ale všechna mají stejný průběh. Většinu zápasu soupeře tlačíme, ale stejně prohrajeme. Je to v hlavách hráčů. Pokud budou trpěliví, budou dělat body,“ konstatuje se smutkem znojemský trenér. „Je už to ohraná písnička, ale už se to musí zlomit, nemám jinou odpověď. Všechny týmy, které nedávají góly, jsou dole. Náš problém je v tom, že my ty góly nedáváme. Náš mančaft je velice ofenzivně složený a když takový mančaft nedává góly, tak nemůže vyhrávat,“ prozrazuje základ neúspěchů svého týmu.

Situaci nehodlá řešit nějakými radikálními zákroky: „Jsem přesvědčen, že v tuto chvíli nemá cenu hráče třeba pokutovat. Kdybychom byli na třetím, čtvrtém místě, tak by to možná mělo efekt. Teď ne. Nemá smysl to ještě víc rozviřovat. Řešíme to rozhovorem s hráči i s celým mužstvem. Nikdo si nedokáže představit, jak je to hrozně těžký dostávat ty kluky zase nahoru, když si to všechno uvědomují a mají s tím sami problémy.“

V minulé sezóně hájil znojemskou branku Tomáš Duba. Ten se objevil v Hostan aréně poprvé v dresu Plzně. Situaci, ve které se Znojemští orli nacházejí, komentoval zasvěceně: „Znojmo má vynikající mužstvo, fantastickej útok, spoustu vypracovaných šancí. Myslím si, že na nich leží nějaká psychická deka z toho, že to momentálně nejde, nešlape to. Je jasné, že pokud není v týmu pohoda, hráči spalujou i vyložený šance, který by za normálních okolností bez problémů proměnili. Z toho pak pramení chyby v obraně, ze kterých dostanou góly a to tým hrozně sráží.“

Uznale hodnotí současný znojemský tým: „Kluci mají na to, aby vyhrávali. Já je znám. A ti, co přišli, zvedli kvalitu ještě výš. Teď je to taková křeč, bezmoc. Věřím, že to přijde a Znojmo bude zase hrát mezi těma prvníma čtyřma až šesti týmama, protože tam patří a hraje fantastickej hokej.“ Vzpomíná na podobné problémy, které Znojmo trápily v předešlém ročníku. „Loni jsme tady chytli podobnou krizi v listopadu, škrábali jsme se z ní dlouho, ale měli jsme kliku, že jsme měli dobrý základ ze začátku sezóny. Letos to tak bohužel není, ale do konce sezóny je ještě hodně času,“ věří v obrat k lepšímu mladý plzeňský brankář.