Něco jsem chytil, tak je to dobré, směje se gólman Kacetl

Rozhovory
PÁ 30. 7. 2010
<em>Znojmo</em> - Do přípravy vstoupili Orli na jedničku, neboť s jasným rozdílem přehráli ve čtvrtek Havlíčkův Brod. O pět gólů domácích se postarali Kania, Říha, Havlík a dvakrát Kubica, ovšem zásluhu na uhraném výsledku má i gólman Ondřej Kacetl, který odchytal vůbec první utkání za znojemský tým a z jednadvaceti střel Rebelů inkasoval pouze jednou. Devatenáctiletý brankář působil minulý rok u juniorů, kde se může pochlubit s úspěšností 90,78% ze základní části. Letos by měl dělat druhého gólmana A týmu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Spokojenost a dobrá nálada byla po prvním přípravném zápase vidět na každém z domácích hráčů. Není se čemu divit, když i mladičký tým bez opor, jako jsou Radek Haman, Karel Plášek, Tomáš Klimeš, Lubomír Štach a Luboš Horčička, byl po celých šedesát minut jasně lepším celkem.

Do branky Orlů se na celý zápas vůbec poprvé postavil znojemský odchovanec Ondřej Kacetl. „Jsem hlavně rád, že jsme vyhráli a nedostal jsem moc gólů. Něco jsem chytil, tak je to dobré,“ zhodnotil utkání s úsměvem.

Ondřej Kacetl při tréninku

Přátelské zápasy jsou o tom, aby se noví hráči předvedli trenérům a poprali se o místa v užším kádru, takže motivace je veliká. „Nic se nesmí ponechat náhodě, musíme makat naplno i v přípravě. Snažíme se, aby se vyhrálo,“ dodal devatenáctiletý gólman.

V příštím zápase proti Táboru se však Kacetl podle všeho divákům v Hostan aréně nepředstaví: „Na přípravu se budeme střídat, aby se každý protočil a zachytal si.“ V prvoligové sezóně pak bude krýt záda Luboši Horčičkovi. „V sezóně bych měl působit jako dvojka. Navíc bych měl odchytat ještě navíc nějaké zápasy za juniory. Pro mě je hlavní, abych chytal alespoň jeden zápas za týden,“ přiblížil, co s ním trenéři v nadcházejícím ročníku zamýšlejí.

Kdybychom se měli vrátit ještě k letní přípravě, tak i Kacetl přiznává, že byla velmi náročná: „Byla určitě těžká a náročná, ale kvalitní. Určitě to bude v sezóně znát, protože toho bylo opravdu hodně.“

Brankáři však měli přípravu patrně odlišnou od hráčů: „Jako gólmani jsme dělali speciální cviky s Jardou Kamešem, trenérem gólmanů. On ví, co dělá, takže to nám určitě také hodně pomohlo,“ uzavřel Kacetl.

Hlavní trenér Karel Soudek byl po skončení utkání spokojený s útokem, ale přiznal, že na defenzivní hře budou ještě muset zapracovat: „Z hlediska útoku to u nás vypadalo poměrně dobře, ovšem v obraně to místy skřípalo, takže na tom budeme dál pracovat a uvidíme v příštích zápasech.“

⇒  Trenér Karel Soudek

Někteří hráči, kteří působí v týmu na zkoušku, do zápasu nezasáhli. Jsou jimi útočníci Lukáš Mičulka, David Ostřížek, Martin Podešva a brankář Martin Štefl. „Gólman Štefl tady byl jen na týden, pak se vrátil zpět do Třince. Zbytek hráčů se do zápasu nedostal a bude hrát jindy,“ prozradil Soudek.

O kostře kádru na sezónu je tedy ještě předčasné mluvit. „Po prvním zápase nebudeme stavět kádr. Hráči se o ta místa musí poprat a záleží jen na nich, jestli se do týmu dostanou. Sledujeme je, jak budou vypadat v únavě, a čekáme na příští týden, kdy hrajeme tři utkání. Tam se uvidí, jak to vše zvládají,“ nechal se slyšet hlavní trenér.