Nastoupí Eliáš za Znojmo?

Aktuální zprávy
SO 18. 5. 2002
Dnes se po sezóně vrátil do České republiky hráč New Jersey Devils Patrik Eliáš. Hráče, který se představil s blonďatým přelivem, na letišti čekal hlouček novinářů, kterým Eliáš potvrdil, že pokud se během léta nedohodne se svým klubem na nové smlouvě, nastoupí na začátku příštího ročníku extraligy za Znojmo.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Práva na Patrika Eliáše získali Orli v rámci transakce s Kladnem, kterému Eliáš patřil dříve. Z Kladna do Znojma přišel obránce Toman, naopak do sestupujícího klubu zamířili Pazourek s Finkem. V pozadí přesunu hráčských práv bylo přátelství Patrika Eliáše s prezidentem Znojemských orlů Jaroslavem Vlasákem. "S Jardou Vlasákem jsme výborní kamarádi, občas jsme se bavili o možnosti, že bych zahájil sezónu v extralize. Trochu to ulehčila situace na Kladně. Kdybych nezačal sezónu za mořem, tak bych chtěl hrát v extralize, což by na Kladně nebylo možné. Jarda byl ochotný se do toho pustit na sto procent a jsem rád, že to takhle dopadlo," přiblížil situaci Patrik Eliáš pro Hokejový svět.

Eliáš patřil doposud k nejhůře placeným hráčům NHL. Při ročním hrubé mzdě 750 000 dolarů několikanásobně zaostával za podobně kvalitními hokejisty. Pokud se jeho agent s klubem na výši nového kontraktu nedohodne, čeká Eliáše arbitrážní řízení, při kterém jeho výši určí nestranný soud. "Čekám na nabídku Devils, zatím ale ke kontaktu mezi klubem a mým agentem nedošlo," dodal. Šestadvacetileté křídlo ale věří, že se s klubem dohodne. Přestože arbitrážní řízení nebývá příjemnou záležitostí, Patrik Eliáš se situace neobává: "V současné době to neřeším. Až to přijde, tak to přijde. Je možné, že nastoupím ze začátku sezóny za Znojmo, ale spíš to vidím na to, že se s klubem dohodneme," upřesnil Eliáš v rozhovoru pro Hokejový svět své vyhlídky.