Naše hloupé chyby mohou mít v play-off smrtící účinky, varuje Roman Tomas

Rozhovory
ÚT 20. 1. 2015
Do Znojma přišel před touto sezónou jako nejlepší střelec slovenské extraligy, ve které zaznamenal neuvěřitelných čtyřicet branek. Pověst snajpra potvrzuje i ve Znojmě, v derby s Vídní zaznamenal dva góly a s devatenácti přesnými zásahy vévodí tabulce střelců znojemského mančaftu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Vídeň jste nakonec udolali po nájezdech, jak jste ten zápas viděl?
Řekl bych, že si lidi přišli na svoje. Bylo to derby, parádní atmosféra. Škoda inkasovaného gólu pět minut před koncem, ale myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát.

V první třetině jste neskórovali, i když jste byli lepší. Čím to?
Kdybych tak věděl... Byl tam velmi kvalitní brankář, ty střely chytal. My jsme si chtěli vytvořit nějaký tlak, dát gól, ale místo toho zase dali oni z ničeho, jak to u nás bývá. Jsem ale rád, že nás to nezlomilo, že jsme se oklepali a vyhráli.

Góly jste inkasovali po individuálních chybách, podobně jako v předchozích duelech. Proč se stávají?
Hokej je hra chyb, každé mužstvo dělá chyby, a proto padají góly. Ale tyto naše hloupé chyby by se stávat neměly. Hlavně bychom se jich měli vyvarovat v play-off, kde mohou mít smrtící účinky.

Proti Vídni jste vstřelil dva góly, na jeden přihrál. Připadáte si nyní jako nejdůležitější muž v týmu?
Tak to určitě ne. (smích) V týmu je nás pětadvacet chlapů a každý maká, plníme své úlohy, a proto je ten tým tam, kde je. Dnes jsem dal gól já, v pátek to může být někdo jiný, takže se dobře doplňujeme. Není to jen na pár hráčích, ale na celém mužstvu.

Jak se vám hraje s Branislavem Rehušem?
Hrajeme spolu prakticky od začátku sezóny. Bohužel nám z formace vypadl Pavel Rosa a trochu to začalo haprovat, ale myslím si, že s Martinem Podešvou jsme se nádherně našli.

Co do dalších zápasů?
Máme teď dva zápasy venku, tak určitě musíme přivézt nějaké body.