Náš nejlepší výkon, chválil po duelu se Slavií trenér Režnar

PÁ 23. 8. 2013
<em>Praha</em> - Pozitivní dojem zanechali znojemští hokejisté při čtvrtečním přípravném utkání s pražskou Slavií. Proti extraligovému soupeři dlouho vedli a přestože brankou ze samotného závěru nakonec těsně podlehli 3:4, vládla po zápase v hostující kabině spokojenost. "Kluci zápas odehráli výborně, s nasazením i disciplínou," řekl hlavní kouč Jiří Režnar.

Slavia byla dosud nejsilnějším protivníkem v přípravě, souhlasíte?
Samozřejmě. Hráli v plné sestavě, téměř tak jako proti Mnichovu. Za výkon po dvě třetiny můžeme být určitě spokojeni. Kluci hráli výborně do defenzivy i ofenzivy, navíc jsme ustáli i přesilovky Bednáře.

V čem byla třetí třetina, kterou jste prohráli 0:3, jiná?
Nastoupili jsme do ní v oslabení a krátce po něm sice dostali gól, ale byl to pořád dobrý a vyrovnaný hokej. Zlomilo nás až vyrovnání, kdy šel Bednář na Magovace jeden na jednoho a udělal mu vánočku mezi nohama.

I Znojmo ale mělo šance...
Škoda té Beránkovy, kdy šel sám na branku za stavu 3:2... Slavia se dostala na koně, vytvořila si tlak a posledních 10 minut jsme se jen bránili. Čtvrtý gól padl po hrubé chybě, kdy jsme si nepřebrali hráče v obranném pásmu.

Po úterním zápase proti Jastrzebie jste nebyl spokojený s nasazením, dnes to bylo v pořádku?
Věděl jsem v úterý, že to je relativně slabší soupeř, měli jsme tak dopoledne trénink hodinu a půl. Před Slavií jsme byli na ledě jen 50 minut, bylo to volnější a dělali jsme přesilovky. Kluci zápas odehráli výborně, s nasazením i disciplínou. Byl to náš nejlepší letošní výkon.

Jak hodnotíte výkon brankáře Ullberga?
Na to tady mám trenéra brankářů Petra Hrachovinu (smích).

A váš osobní pocit?
Některými zákroky nás podržel, některé byly podle mě spíš takové náhody. Musíme to vyřešit během dalších dnů. Jeden z brankářů určitě půjde pryč. Klukům to oznámíme začátkem příštího týdne.

Jak jsou na tom zdravotně hráči, kteří dnes nenastoupili?
Richarda Pavlikovského trochu bolelo v krku. Chtěl hrát v úterý s Poláky, aby to vypotil, a teď je do pondělí doma. Adam Havlík má střevní problémy, proto jsme ho s sebou nepřivezli. Luboše Štacha začalo během první třetiny trochu tahat tříslo, tak jsme ho raději stáhli a šetřili na sezónu. Je třeba se hlavně připravit na první kolo za dva týdny.