Naposledy v kalendářním roce! Orli jedou do Fehérváru

PÁ 29. 12. 2017
Znojemští hokejisté pokračují v náročném tempu zápasů. Po čtvrteční porážce v Linzi je čeká další těžký úkol, vyválčit na horkém maďarském ledě důležité body proti tabulkově blízkému soupeři. Úvodní vhazování je na programu v 17:45.
» Hvězda soupeře
Mac Carruth chytal v loňské sezóně na farmě v zámořské AHL v dresu Rockfordu

Fehérvár začal sezónu velmi špatně. Velkou zásluhu na tom měla špatná situace v brankovišti z důvodu zranění i špatné formy. Vše vyřešil až příchod gólmana Maca Carrutha, jenž si postupně vybojoval nedotknutelnou pozici jasné jedničky, což potvrzují i jeho čísla. V úspěšnosti zákroků téměř devadesát dva procent se řadí mezi špičku ligy.

Fehérvár ale není pouze gólman. Velmi dobře si vede například János Hari, maďarský reprezentant, který ještě v loňské sezóně působil ve švédské nejvyšší soutěži a prošel si akademií Färjestadu. V aktuální sezóně získal už osmadvacet bodů v devětadvaceti zápasech. Předchozí zápas proti Vídni ale vynechal.

Sobotní soupeř Znojma však nemá žádné velké individuality, podobně jako Orli spoléhá spíše na týmové výkony. Jedinou výraznou slabinou mužstva jsou oslabení, ve kterých má pouze čtyřiasedmdesátiprocentní úspěšnost a jsou tak v této statistice nejhorším celkem ligy.

Pokud se Orlům nedaří střílet branky, stejný problém mají i Čerti, kteří při stejném počtu utkání nastříleli ještě o sedm branek méně. Z pohledu aktuální ofenzivní formy jsou na tom ale hůře Orli, ti totiž v posledních třech zápasech nastříleli celkově pouhé dvě branky. Lze tedy očekávat poměrně opatrný zápas i vzhledem k pozici v tabulce. Orli na protivníka totiž ztrácí ve vyrovnané tabulce pouhé dva body a v případě vítězství v základní hrací době svého soka mohou přeskočit.

Oba soupeři se utkají také na ledě Znojma, a to o dva dny později na Nový rok.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
32 15 13 3 1 120:111

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Fehérvár AV19
pozice v tabulce 10. 8.
body 40 42
aktuální forma Linz – Znojmo 2:1
Znojmo – Vídeň 1:2p
Znojmo – Villach 0:2
Vídeň – Fehérvár 5:2
Fehérvár - Linz 8:4
Fehérvár – Innsbruck 3:2
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 29 bodů (11 + 18) János Hari, 28 bodů (14 + 14)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 15 bodů (6 + 9) Antonin Manavian, 13 bodů (8 + 5),
brankář Marek Schwarz (90,40 %) Mac Carruth (91,90 %)
využití přesilovek 15,08 % 15,33 %
úspěšnost oslabení 80,29 % 74,62 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Vladimir Babic, Stefan Siegel
Čároví rozhodčí:Marton Nemeth, Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Pastor, Stehlík, Lattner, Bořuta, Biro, Plutnar, Zajíc, Tejnor – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Novák, Plíhal, Guman – Špaček, Matuš, Mrázek – Beroun, Raška, Miller.
Carruth - Stipsicz, Vidmar, Uotila, Manavian, Harty, Szabó - Koger, Hari, Erdely - Luttinen, Latendresse, Gilbert - Vincze, Mušič, Reisz - Vizi, Kocsis, Kiss.