Na zápasy se těším, přiznává Luboš Horčička

Rozhovory
SO 24. 7. 2010
<em>Znojmo</em> - Do Znojma přišel před loňskou sezónou na hostování z Komety Brno. Svými výkony si vysloužil u tehdejšího hlavního trenéra Jana Neliby místo brankářské jedničky, kterou bude s největší pravděpodobností zastávat i letos. Řeč je o gólmanovi Luboši Horčičkovi, nyní již kmenovém hráči Orlů, který odchytal v loňské části 44 zápasů s průměrem 2,87 a solidní úspěšností 91,77 %.

Luboši, když se ohlédnete zpět za loňskou sezónou, jak byste ji zhodnotil?
Myslím si, že pro Znojmo byla dobrá, asi jsme splnili to, co jsme měli. Sice potom v play off, kdybychom ten Chomutov doma aspoň jednou porazili, což si myslím, že jsme mohli, tak by to bylo výborný, ale nemyslím si, že bychom je mohli udělat.

Za Chomutov jste před pár lety chytával. Sledoval jste jeho další počínání v play off 1. ligy a poté i v baráži?
Ne, to už mě pak nezajímalo.

A myslíte si, že měl na to, aby postoupil do extraligy?
Myslím si, že mohl, ale nezvládl to.

Stal jste se tváří na billboardu v rámci prodeje permanentek. Jak jste se k tomu dostal?
Přišel pan Šufajzl a řekl, že mám jít nafotit fotky na billboard, tak jsem šel.

Nyní jste již kmenovým hráčem Orlů, měl jste nabídky na angažmá i z jiných klubů?
V lednu říkali, že mě Znojmo koupí, tak mě koupili. Já už potom nic jiného řešit nemohl, protože jsem měl smlouvu, takže jsem ani nic neřešil.

Loni jste byl jako náhradní brankář povolán do extraligového zápasu Komety Brno proti Slavii Praha. Jak vnímáte rozdíl mezi extraligou a první ligou?
Určitě je to kvalitnější, tady je to takový živelný, tam si ti hráči nahrajou. Je to lepší a kvalitnější. Hodně velký rozdíl.

Když v minulé sezóně Znojmo zvítězilo, skákal jste na led „rybičku“. Budete v tomto trendu pokračovat i letos?
Když budeme vyhrávat, tak možná jo. (směje se)

A mohou se diváci těšit případně i na něco nového?
Nevím, uvidíme, co mě napadne. Ale hlavně musíme vyhrávat.

Na začátku přípravy jste měl problémy se zuby, jak se nyní cítíte?
Teď už je vše v pořádku.

Co říkáte na současný hráčský kádr?
Někteří hráči odešli, jiní přišli, uvidíme, co z toho vyplyne. Přišlo hodně mladých, myslím, že to bude dobrý.

Sledoval jste MS ve fotbale?
Ano, sledoval. Nefandil jsem nikomu, neměl jsem vyloženého favorita, ale myslel jsem si, že se do finále dostane Argentina, což se nestalo. Pak už jsem to sledoval jako běžnej fanoušek fotbalu.

Jak jste strávil těch pár týdnů dovolené?
To myslíš ty dva? (smích) Doma v Třinci, na koupališti.

Jak se těšíte na přípravné zápasy a na sezónu?
Musím říct, že se těším. Musíme přežít těch pár dvoufázových tréninků. Jak pak začnou ty zápasy, tak už to bude lepší.