Orli Znojmo Orli Znojmo

Na začátku jsem byl v šoku, hodnotí přípravu juniorů trenér Stloukal

Na začátku jsem byl v šoku, hodnotí přípravu juniorů trenér Stloukal

Znojmo - Také znojemská juniorka již uzavřela letní přípravu a pomalu se připravuje na první trénink na ledě. Momentálně má trenér Martin Stloukal na soupisce přes třicet hráčů a hlavní kostra týmu bude známa v průběhu srpna. Od nové sezóny funguje spolupráce v rámci mládeže s prvoligovou Třebíčí, kam trenéři pošlou ty hráče, kteří nebudou výkonnostně zvládat juniorskou extraligu. Cíle pro sezónu jsou tedy jasné: „Chceme do play-off a odehrát jej daleko lépe než loni,“ prozrazuje trenér Stloukal v rozhovoru.

Máte za sebou dlouho letní přípravu. Jak jste s ní spokojen?
Na začátku jsem byl v šoku. Musím přiznat, že kluci na tom nebyli moc dobře, ať už silově nebo kondičně, takže jsme se hodně zaměřili na absolutní síly a maximální kondici. Ve druhé části jsme trénovali hodně dynamiku, takže krátké sprinty a překážkové dráhy. Uvidíme, co to udělá na ledě, rozhodně to vypadá lépe než na začátku.

Máte poměrně dost hráčů na soupisce. Kdy dojde k zúžení kádru?
Je třeba říct, že jsme uzavřeli spolupráci s Třebíčí v rámci mládeže. Třebíč hraje první ligu juniorů a my tam pustíme kluky, kteří se nám od začátku nevlezou do sestavy. Výměna mezi Znojmem a Třebíčí ovšem bude probíhat celou sezónu. Může se také stát, že si někoho stáhneme zpět, pokud půjde výkonnostně nahoru.

Jaké jsou cíle týmu pro nadcházející extraligový ročník?
O záchraně se nemá ani cenu bavit, protože si to ani nemohu dovolit říct na základě toho, kolik úsilí, peněz a času se juniorům věnuje. Chceme do play-off a odehrát jej daleko lépe než loni.

Bude nadále probíhat i spolupráce s A týmem?
Určitě. Už jsme si o tom povídali s Karlem Soudkem a nemáme v tom sebemenší rozpor, což je pro mě velmi pozitivní věc. Spolupráce s áčkem určitě bude, pokud to bude vyžadovat situace.

Na sestavě je plno nových jmen. Jistě mezi nimi vyčnívá Fran Srketič, což je chorvatský reprezentant. Jak se ve Znojmě ocitl?
Fran hrával minulý rok za dorost, takže jsem ho „zdědil“. Určitou herní kvalitu má, takže uvidíme, jak bude vypadat na ledě. Na postu obránců se konkurence oproti loňsku hodně zvedla. Nákupy, které jsme udělali a hráči, které jsme získali, jsou ti, kteří by měli být „top“.

Aktualizovaná soupiska juniorů pro sezónu 2010/2011 ZDE.