Na tabulku se ještě nedíváme, řekl zklamaný Karel Plášek

Aktuální zprávy
PO 25. 1. 2010
Základní část první hokejové ligy se kvapem blíží ke svému konci. Zatímco o první čtveřici mužstev, která postoupí rovnou do čtvrtfinále, se zdá být téměř rozhodnuto, situace se stále více zamotává ve vyrovnané skupině týmů pohybujících se na místech ve středu tabulky. Postup do play off by Orly neměl minout, ovšem z jaké pozice do něj vstoupí, zůstává stále velkou neznámou. „Jednou vyhrajete a všechno je zase jinak,“ upozorňuje Karel Plášek.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Nejtěžší možný soupeř čekal na znojemské mužstvo v sobotu na ledě Hostan arény, vedoucí Ústí nad Labem hraje ve velké pohodě, v předstihu si zajistilo první místo v tabulce po základní části a na rozdíl od začátku sezóny naděluje svým soupeřům hodně branek. Přesto je Znojmo jedním z mála celků, které s Ústeckými Lvy dokáže hrát vyrovnanou partii.

⇒  Karel Plášek ohrožuje Dušana Salfického v brance Ústí

„Myslím, že jsme začali dobře, brzy dokázali dát gól, ale bohužel hned poté jsme dvakrát dovolili Ústí vyrovnat. Je to škoda,“ litoval průběhu první třetiny Plášek. Úvodní část hry byla bezesporu atraktivní pro diváky, ne tak pro trenéry obou mužstev. „Ono se nesmí moc chválit, i když se daří. Říkali jsme si, že musíme dál makat, bojovat a zkusit urvat body,“ popisoval dění v kabině o první pauze. „Nepodařilo se to, škoda.“

Zkušený útočník se na ledě objevil teprve ve druhém zápase po nepříjemném svalovém zranění a i podruhé dokázal bodovat. Radost z individuálního výkonu ale po zápase přebil pocit zklamání z promarněné příležitosti sebrat favoritovi body. „Myslím, že kdybychom dnes hráli lépe přesilovky, mohli jsme po nějakém bodíku sahat. Bohužel z naší strany byla tahle herní činnost žalostná,“ kritizoval.

⇒  Orlům v tabulce aktuálně patří sedmá příčka

„Ústí nad Labem je vynikající mužstvo, to je jasně vidět z pohledu na tabulku, mají teď snad přes 105 bodů. V oslabení k hráčům rychle přistupovali, nedávali nám prostor a my jsme se s tím za celý zápas nedokázali vyrovnat,“ popisoval neproměněné početní výhody Znojma.

Oba soupeři se v sezóně utkali už počtvrté a vzájemné souboje postupně dostaly poměrně velký emoční náboj. „Bylo to kvůli těm zraněním, ale my jsme to dnes brali jako každý jiný zápas,“ prohlásil Plášek. „Hráli jsme doma před znojemskými fanoušky, chtěli jsme vyhrát. Bohužel, nestalo se. Musíme jít dál.“

Na znojemský tým čekají už jen tři utkání, to čtvrté, které měli původně sehrát ve středu v Havířově, bylo kontumováno. Souboje s Benátkami nad Jizerou, Berounem a Chrudimí definitivně rozhodnou o konečném umístění Orlů a jejich nasazení pro předkolo play off. „Teď se na tabulku ještě nedíváme, pořád máme před sebou několik zápasů a soutěž je tak vyrovnaná, že stačí jednou nebo dvakrát vyhrát a všechno je zase jinak. Zatím to nesledujeme, jdeme postupně, připravujeme se na každé utkání a chceme bodovat, abychom nakonec byli co nejvýš,“ uzavřel Karel Plášek.