Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Na programu je nejvzdálenější soupeř. Orli se chystají vyloupit Dornbirn

Na programu je nejvzdálenější soupeř. Orli se chystají vyloupit Dornbirn

Ze znojemské Nevoga areny se pomalu vytrácí poslední stopy vystoupení skupiny Kabát. Společně s tím se vydali na cestu i znojemští hokejisté, jejichž příští zastávkou bude více než šest set kilometrů vzdálený Dornbirn ležící až u hranic se Švýcarskem. Utkání se hraje netradičně ve čtvrtek v 17:30.
» Hvězda soupeře
Obránce Brian Connelly má bohaté zkušenosti z AHL, které již tři sezóny přenáší i do EBEL. Tradičně patří k nejproduktivnějším bekům v týmu.

Hokejisté z největšího města rakouské spolkové země Voralbersko nezažívají vůbec dobrou sezónu. Ve třinácti odehraných utkáních ukořistili pouze čtrnáct bodů za čtyři výhry a dvě porážky v prodloužení. Žádná sláva v porovnání s mohutným posilováním mužstva během letní přestávky.

Dornbirnu se nedaří především v ofenzívě. Se tři sta šedesáti sedmi střelami patří jednoznačně k nejméně střílejícímu týmu v celé soutěži. V porovnání s tím vystřelili Orli na bránu téměř o sto střel více. Lze tak očekávat, že ve čtvrtečním utkání půjde na znojemskou bránu opět minimum střel, o to pozornější ale musí znojemský strážce brány být.

Orli mají za sebou dvojzápas na domácím ledě a ani oni nemohou být příliš spokojení. Pouhé dva body za dvě prohry po prodloužení určitě není to, co by si svěřenci kouče Šimíčka představovali. I díky předchozí prohře s Linzem tak mají na svém kontě aktuálně tři porážky v řadě, a tak mají před zápasem s Dornbirnem jasný cíl: tři body!

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
33 21 9 2 1 129:84

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 4. 11.
body 23 14
aktuální forma Znojmo - Bolzano 3:4p
Znojmo – Fehérvár 2:3p
Linz – Znojmo 8:3
Klagenfurt - Dornbirn 3:1
Dornbirn - Salzburg 5:3
Dornbirn - Klagenfurt 4:3
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 15 bodů (5 + 10) Brodie Reid, 16 bodů (3 + 13)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 9 bodů (4 + 5) Brian Connelly, 11 bodů (2 + 9)
brankář Marek Schwarz (91,20 %) Ronan Quemener (90,60 %)
využití přesilovek 16,10 % 18,20 %
úspěšnost oslabení 81,30 % 78,00 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#44 Mark Lemelin, #61 Micha Hebeisen
Čároví rozhodčí: #94 Christian Kaspar, #77 Jakob Schauer

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Lattner, Bořuta, Stehlík, Biro, Pohl, Šnajnar, Zajíc – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Novák, Raška, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Račuk, Guman, Csamangó – Špaček.
Quemener – Magnan, Connelly, McMonagle, Gauthier, Caruso, Vallant, Wolf – Pance, Arniel, Grabher Meier – Macierzynski, Timmins, Reid – Sylvester, Häussle, Fraser – Haberl, Neubauer.

Související články