Orli Znojmo Orli Znojmo

Na návrat do Znojma jsem se hrozně těšil. Cítím se tu jako doma, přiznává Martin Podešva

Na návrat do Znojma jsem se hrozně těšil. Cítím se tu jako doma, přiznává Martin Podešva

Dobří holubi se vracejí! Útočník Martin Podešva oblékl po více než půl roce znovu dres s Orlem na prsou, a hned se domácím fanouškům uvedl vyrovnávací brankou v derby proti lídrovi tabulky. K tomu si navíc připsal i asistenci.

Po více než půl roce jste se vrátil do Znojma. Jaký to je pocit?
Poslední měsíc jsem neměl z hokeje moc radost. Trápil jsem se a navíc přišel pro mě nečekaný přesun do Přerova. Na ten návrat do Znojma jsem se hrozně moc těšil. Navíc hned první zápas se vyhrálo derby proti Vídni. Co víc si přát? Je to opravdu super pocit.

Když jste vstupoval na znojemský led, vybavily se vám nějaké konkrétní vzpomínky?
Samozřejmě. Strávil jsem zde šest let života, takže těch myšlenek bylo víc. Samozřejmě jen ty pozitivní.

O to více si musíte cenit návratu, když hned první zápas porazíte lídra tabulky...
Přesně tak. Je to pro nás cenné vítězství.

Trenér Jiří Režnar o Martinu Podešvovi

"Jsem hrozně rád, že návrat Martinovi vyšel. Byl před zápasem nervózní, bylo to na něm vidět. Splnil přesně naše očekávání, že bude silný před brankou a bude se dostávat do zakončení. Když se podíváme na jeho "přihrávku", tak mu puk spíš utekl, u toho gólu ale pěkně využil příležitost. Jsme rádi, že si připsal body."

Jak jste ten zápas viděl z vašeho pohledu?
Začátek pro mě nebyl zrovna ideální, ale dostával jsem od trenérů hodně prostoru na ledě. Postupně jsem se do toho zapracoval a myslím si, že to z mé strany nebylo zlé. Jako tým jsme podali skvělý výkon a ty tři body do tabulky si zasloužili.

Hned jste se navíc uvedl gólem a asistencí...
Je to pěkné, když můžu nějakou brankou či nahrávkou pomoci k vítězství. Ty statistiky bych ale vůbec neřešil. Důležité je, že jsme zabrali a urvali výhru. To je to nejdůležitější.

Nastoupil jste s provizorním číslem 16 na dresu. Neponecháte si ho, když se vám tak dařilo?
No, budu o tom muset popřemýšlet ještě (smích).

V čem je pro vás takové derby proti Vídni specifické?
V derby je jedno, jestli je soupeř první nebo poslední. Hraje se o to víc na krev, na sto dvacet procent. Přitáhne to více diváků a i v kabině to vnímáme. Je to vždy příjemný zážitek zahrát si takové "derbíčko" proti Vídni.

Složení kabiny se oproti loňsku poměrně změnilo. Sedl jste si s novými spoluhráči?
Úplně v pohodě. To je prostě hokejový život. Ani jsem nevnímal, že by tam bylo tolik nových tváří. Hodně kluků jsem znal.

Nastoupil jste ve formaci s Davidem Bartošem a Coltonem Yellow Hornem...
Doufám, že to půjde ještě nahoru. Oba jsou výborní hokejisté, kteří se udrží na puku a dokáží výborně nahrát i zakončit. Můžu být jen rád, že hraji s nimi.

Fanoušci několikrát během zápasu vyvolávali vaše jméno. Všiml jste si?
Už když jsem nastupoval na led, tak jsem slyšel, že mě přivítali. Je to krásný pocit a fanouškům za to moc děkuji.

Jaký to je pro vás skok z extraligy do EBEL?
Hrozně těžko se ty soutěže porovnávají, protože to je úplně jiná liga. Nerad bych to hodnotil. Extraliga je spíše defenzivní, v EBEL se zase hraje ofenzivně a padá více branek.

Sledoval jste výsledky Znojma během angažmá ve Zlíně?
Samozřejmě. Jak jsem už zmiňoval, hrál jsem tu šest let, takže se tu cítím vlastně jako doma. Na kluky jsem pravidelně koukal na internetu, jak jsem jim daří.