Orli Znojmo Orli Znojmo

Na druhý svátek vánoční Orli pohostí Vídeň

Na druhý svátek vánoční Orli pohostí Vídeň

Znojemští završí trojici domácích utkání velmi očekávaným duelem s Vídní. Orli letos s týmem z hlavního města Rakouska ještě nebodovali. Povede se v čase svátečním tuto bilanci napravit? Zápas odstartuje v úterý v 17:30.
» Hvězda soupeře
Brankář Vídně Jean-Phillippe Lamoureux byl při páteční prohře svého týmu střídán.

Lídr soutěžní tabulky z Vídně si na závěr roku jistě představoval trochu jiný scénář. Díky luxusnímu náskoku před Klagenfurtem sice stále lize kraluje, nicméně tři prohry v řadě nejsou nic příjemného. Do podobné situace se Caps dostali již na konci října, ale případná čtvrtá porážka ve Znojmě by byla v tomto ročníku premiérovou zkušeností.

Ve svém dosud posledním utkání se Vídeň postavila právě nejbližšímu pronásledovateli z Klagenfurtu a z divoké přestřelky, v níž padlo hned dvanáct gólů, odešla pokořena (5:7). Z toho hned čtyřikrát(!) inkasovala v oslabení. Trenér Rakušanů Serge Aubin nechce podobnou nepříjemnost opakovat: „Musíme se vyvarovat trestů, ve hře 5 na 5 předvádíme dobrý hokej.“

Znojemští hokejisté mají s Vídní dlouhodobě zápornou bilanci, kterou v tomto roce zatím potvrzují. Z předchozích dvou vzájemných duelů si odnesli prohry. V obou zápasech dokázal skórovat útočník Orlů Petr Mrázek, který by chtěl na tuto tradici jistě navázat. „Pokud budeme dobře bruslit a napadat, tak šance přijdou. Je jedno, zda naším soupeřem bude Vídeň nebo kdokoli jiný. Jde především o to, abychom proměnili naše šance v góly,“ uvedl Mrázek.

Pro Znojmo bude velmi důležité protrhnout střeleckou smůlu, která se na něj lepí v posledních kláních. Pouhé tři vstřelené branky ve třech zápasech jsou zoufale málo. V letošním posledním představení před domácím publikem, kdy se navíc čeká ve sváteční atmosféře zvýšený zájem fanoušků, by byla výhra jistě silnou vzpruhou v dalším boji o přímý postup do play-off.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
39 7 21 5 6 96:141

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Vienna Capitals
pozice v tabulce 9. 1.
body 39 66
aktuální forma Znojmo – Villach 0:2
Znojmo – Klagenfurt 3:1
Klagenfurt – Znojmo 3:0
Klagenfurt – Vídeň 7:5
Vídeň – Innsbruck 1:3
Dornbirn – Vídeň 3:2p
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 28 bodů (11 + 17) Rafael Rotter, 32 bodů (16 + 16)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 15 bodů (6 + 9) Aaron Brocklehurst, 21 bodů (2 + 19),
Ryan Connor McKiernan, 21 bodů (9 + 12)
brankář Marek Schwarz (90,30 %) Jean-Phillippe Lamoureux (93,50 %)
využití přesilovek 15,97 % 25,00 %
úspěšnost oslabení 79,23 % 83,48 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Vladimír Baluška, #33 Gergely Kincses
Čároví rozhodčí:#51 Marton Nemeth, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Pastor, Stehlík, Lattner, Bořuta, Biro, Plutnar, Zajíc – Miller, Raška, Číp – Němec, Matuš, Mrázek – Špaček, Bartoš, Guman – Beroun, Plíhal, Yellow Horn – Csamango.
Lamoureux (15. - 20. a 40. - 60. Tschrepitsch) – Brocklehurst, McKiernan, Cuma, Lakos P., Klubertanz, Fraser, Hackl – Hartl, Holzapfel, Schneider – Pollastrone, Vause, Rotter – Wukovits, Sharp, Tessier – Fischer, Nissner, Großlercher.

Související články