Na Orly čeká třízápasová venkovní výzva. První díl odkrojí v Lublani

SO 19. 2. 2022
Znojemští hráči se dostávají do nezáviděníhodné situace. Do konce základní části schází pouhé čtyři zápasy a hned trojici z nich musí odehrát na ledě soupeře. V boji o play-off teď bude rozhodující každý bod. Utkání s přímým konkurentem v tabulce je na programu v neděli od 18:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Slovinci měli výtečný start do ligového ročníku a nějakou dobu mu také kralovali. Ke konci listopadu ale přišel zlom a solidně namazaný lublaňský motor se začal zadrhávat. Momentálně tým kolem kouče Mitji Šivice bojuje o přímý postup do play-off, okupuje však zatím sedmou příčku, která zaručuje jen jeho předkolo. Z posledních šesti zápasů odehraných během měsíce února dokázala Lublaň vyhrát pouze dvakrát, navíc ve svém posledním duelu (čtvrtek) padla na domácí půdě s rozjetým Pustertalem.

Kádr Olympije je složen převážně ze slovinských hráčů, produktivitu však vede zkušený francouzský útočník Guillaume Leclerc, až s velkým odstupem můžeme najít domácí duo Žiga Pance a Nik Simšič – dohromady všichni tři tvoří nejúdernější útočnou řadu týmu, na kterou je třeba dávat největší pozor. V brankovišti Lublaně je v současné době volbou číslo jedna finský maskovaný muž Paavo Hölsä.

Znojemští hokejisté si dvěma domácími prohrami zkomplikovali zápolení o play-off. Devátá příčka, kterou momentálně okupují, zaručuje alespoň nevyzpytatelné předkolo. Boje ale nadále pokračují. V nedělním duelu s Pustertalem připravili Orli svým fanouškům infarktové situace – prohrávali o dva góly, náskok dotáhli, v prodloužení vstřelili později neuznaný gól. Nakonec se tak svěřenci koučů Hanlona a Berouna museli spokojit jen s bodem za prohru po samostatných nájezdech.

Na Jihomoravany tak momentálně čekají tři venkovní utkání v řadě. Důležité bitvy odstartují v Lublani, s níž se Orli v letošním ročníku střetli třikrát a z devíti možných bodů ukořistili pouhé dva. V nadcházejícím týdnu ještě zkříží své cesty s Klagenfurtem a Grazem, v posledním kole základní části doma přivítají Pustertal, jemuž je co oplácet.

Zajímavosti

• Znojemský útočník Radek Prokeš vede s padesáti body (24 + 26) tabulku produktivity celé soutěže. Anthony Luciani je s osmačtyřiceti (16 + 32) body hned v závěsu.
  • Nejproduktivnější hráč Lublaně Guillaume Leclerc je na desáté pozici s jednačtyřiceti body (16 + 25).
  • Orli dlouhodobě vévodí žebříčku úspěšnosti využitých přesilovek, Lublaň naopak kraluje tabulce týkající se jejich bránění.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Manuel Nikolić, Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:Matjaz Hribar, Gasper Jaka Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Tejnor, Bartko, Younan, Hrabal, Stránský – Svoboda, Matuš, Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Zubov, Eriksson – Köver, Brittain, Neumann.
HK Olimpija Ljubljana:Hölsä – K. Čepon, Erving, Piché, Magovac, Robar, Crnovič, Štebih, Jezovšek – Pance, Simšič, Leclerc – Koblar, Tomaževič, Kapel – Šturm, Sodja, Maia – Zajc, Mušič, Čimžar.