Na Nový rok přijede Linz. Orli touží vrátit se na vítěznou vlnu

ÚT 31. 12. 2019
Do nového kalendářního roku vstoupí znojemští hokejisté domácím utkáním proti Linzi. Duel s tabulkovým soupeřem startuje ve středu v 17:30. Buďte u toho!

Orli si to s Linzem rozdají v přímém souboji o čtvrtou příčku. V případě tříbodové výhry odskočí svému soupeři na rozdíl čtyř bodů. Do utkání vstoupí jako favorité. Nejenže Černá křídla letos třikrát porazili, ale zároveň nejsou Rakušané zrovna ve formě. Z posledních pěti zápasů totiž získali pouhé tři body. Dva z toho v pondělí, kdy porazili Fehérvár v prodloužení.

Po více než měsíci odešli Orli v minulém kole z ledu bez bodu. Úspěšné tažení za předními patry tabulky jim překazila Vídeň, s níž prohráli 0:5. Nyní se pokusí na vítěznou vlnu vrátit.

„Každá série jednou skončí a my od Nového roku začneme novou. Tomu věřím.“

Miroslav Fryčer (hlavní trenér, Orli Znojmo)

Statistické okénko

• Bodová série, kterou Orlům v pondělí ukončila Vídeň, trvala dlouhých 11 zápasů. Znojmo tak vyrovnalo šňůru z extraligové sezóny 2005/06.
  • Ani jeden ze tří letošních vzájemných zápasů s Linzem nerozhodla základní hrací doba. Dvakrát vyhráli Orli v prodloužení, jednou po samostatných nájezdech.
  • Černá křídla se mohou pyšnit nejlepšími přesilovkami v lize. Jejich úspěšnost činí 26 %.
  • Linz je jedním z tradičních soupeřů Znojma na Nový rok. V posledních pěti letech se oba týmy střetly v tento den hned čtyřikrát a Orli dokázali zvítězit pouze jednou.
  • Dres Rakušanů obléká i bývalý Orel Marek Kalus. V současné době je však na marodce.

Hlavní rozhodčí: Trilar, Zrnic
Čároví rozhodčí: Muzsik, Soos

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila (14. Groh) – Tansey, Sedlák, Bořuta, Stehlík, Sova, Mikliš – Luciani, Flick, Svoboda – Bowles, McRae, Češík – Beránek, Berisha, Bartoš – Oščádal.
EHC Black Wings Linz: Kickert – Finn, Kragl, Wolf, Valach, Matzka, Roach – Lebler, Schofield, Umicevic – Kristler, Florek, DaSilva – Pusnik, Gaffal, Fejes – Cijan, Brucker, Leiler.