Orli Znojmo Orli Znojmo

Musíme vybudovat pevnost, aby se sem každý bál přijet, vybízí Jiří Beroun

Musíme vybudovat pevnost, aby se sem každý bál přijet, vybízí Jiří Beroun

Letní příprava je definitivně minulostí. Orli si v ní připsali čtyři výhry a stejný počet proher. Jak tyto zápasy viděl kapitán týmu Jiří Beroun? A jak se těší na novou sezónu? Dočtete se v rozhovoru.

Sehráli jste poslední přípravný zápas. Jaký byl?
Začali jsme dobře, pak jsme ale začali cosi vymýšlet a nemělo to tu šťávu. Chyběl nám pohyb. Potřebujeme tomu dát víc. Důležité ale je, že jsme ten zápas dokázali otočit a vyhrát. Už jsme to párkrát ukázali. Beru to jako pozitivum.

Jaká byla Budapešť soupeř?
Nikdo ji neznal. Hráli takový styl, že všechno stahovali před branku. My si dávali zbytečné nahrávky místo toho, abychom to stříleli od modré. Měli jsme to zjednodušit. Budapešť hrála podobný hokej jako v EBEL.

Příprava skončila. Jak byste ji zhodnotil?
Střetli jsme se s kvalitními soupeři a myslím si, že jsme odehráli dobré zápasy. Jsme dobře připraveni a v pátek to může naostro vypuknout.

Byly znát výkonnostní rozdíly u těch soupeřů? Extraliga, první liga...
V některých zápasech ano, ale třeba utkání se Slavií mělo slušné tempo. První liga může být podceňovaná, ale řekl bych, že se také zkvalitňuje. Je to vidět v přípravě. Prvoligové týmy poráží ty extraligové.

Který z těch zápasů vám dal nejvíc?
Nejvíc vám dá asi ten, který otočíte. Výborný zápas byl ve Vítkovicích. Sice jsme jej prohráli, ale na to, že to byl náš první zápas, jsme ho zvládli dobře. Z každého utkání se můžeme ponaučit a jít s tím do sezóny.

Kromě Budapešti jste hráli výhradně s českými soupeři. Nebude nyní těžké přeorientovat se na jiný styl?
Vždycky jsme to takto měli. Myslím si, že jsme dobře nachystaní po fyzické i taktické stránce.

Hned na úvod narazíte na Linz a Salzburg...
Bude to rychlejší a musíme se tomu přizpůsobit. Máme tu mladé kluky, takže by se mělo hodně bruslit a víc se srážet. Musíme si doma vybudovat pevnost, aby se k nám každý bál přijet.

Jaká je atmosféra v kabině před ligou?
Nikdy jsem ve Znojmě nezažil, že by si kabina nesedla. Hodně nám pomáhá i kouč. Držíme spolu. V kabině to sice může fungovat, ale my potřebujeme, aby to klapalo i na ledě. Jeden za druhého musí padat do střel, musíme se chránit a povzbuzovat. Musíme vytvořit družinu, která bude vyhrávat zápasy.

Vstoupíte do sezóny opět jako kapitán?
Asi ano (smích). Zatím jsme se o tom ale nebavili, takže nechci předbíhat.

Související články