Musíme si na to tempo a hokej zvyknout, říká Radim Matuš

NE 20. 9. 2020
Znojmo na úvod sezóny sice porazilo Kopřivnici 4:2, vítězství se však nerodilo jednoduše. Jedním gólem k němu přispěl i kapitán Radim Matuš, který v 35. minutě srovnal na 1:1. Se svými pocity se svěřil v rozhovoru.

Máte za sebou první zápas ve 2. lize, jak jej hodnotíte?
Nevěděli jsme, co nás čeká. Víme jen to, že se ty mančafty vybičují k nejlepším výkonům. A to šlo vidět. Diváci je hnali, byla super atmosféra, samozřejmě i za přispění našich fanoušků. Klobouk dolů před nimi. Pořád lepší než hrát před prázdným stadionem. Když se vrátím zpátky k zápasu, je to těžké, ale musíme si na to tempo a ten hokej zvyknout. Podíváme se na video, přejíždíme některé situace, na tom musíme zapracovat.

Čím to, že jste se více než půl zápasu nedokázali střelecky prosadit?
Zvonily tam tyčky, měli jsme tam velké šance. Říkal jsem klukům po první třetině, že je to o prvním gólu, abychom to prolomili. Trochu se uklidnili a rozjelo se to. Viděli jsme, že máme tlak, šance... Byl to první zápas a my hráli jen tři přáteláky. Ten poslední před měsícem. Teď začínáme od nuly, ale to vůbec nehraje žádnou roli, musíme se s tím popasovat. Dneska jsme viděli, že nám to nikdo zadarmo neodevzdá a my musíme hrát tu svoji hru.

Jak je těžké se v této době, kdy není jisté že se vůbec bude hrát, soustředit?
Nejlepší je nad tím vůbec nepřemýšlet, nikdo z nás to neovlivní. My musíme hrát, vyhrávat zápasy, a splnit cíl, což je vyhrát ligu.