Možná jsem si měl puk schovat, usmíval se po gólovém návratu Radek Haman

Aktuální zprávy
NE 31. 1. 2010
<em>Znojmo</em> - Pokud někdo pochyboval, jestli se kapitán znojemského hokejového mužstva a zkušený centr Radek Haman dokáže po vážném zranění vrátit na led, pak sobotní utkání s Benátkami nad Jizerou mu bylo jasnou odpovědí. Více jak dva měsíce od nevybíravého zákroku ústeckého Skleničky, který poslal Hamana na operační stůl a dlouhou rekonvalescenci, se čtyřicetiletá opora Orlů představila domácím fanouškům solidním výkonem korunovaným gólem.

Haman nastoupil k utkání v centru čtvrté útočné formace s Tomášem Vyletelkou a Zdeňkem Kubicou na křídlech. Již brzy ale ve znojemské sestavě došlo k přesunům, když po kontroverzních výrocích hlavního rozhodčího Dvořáka inkasovali osobní desetiminutové tresty Miroslav Barus a Jiří Beroun. Radek Haman se tak dostal i na přesilové hry, jednu z nich pak v 15. minutě pohotovou dorážkou zužitkoval.

⇒  Po dvou zápasech se Orli doma znovu radovali z vítězství

Přestože ve druhé třetině ještě velmi dobře bruslící a efektivní hosté dokázali na trefu znojemského kapitána najít odpověď, dvě branky v závěru prostřední části už jejich honbu za bodovým ziskem učinily velmi obtížnou. Orli Znojmo tak na čtvrtý pokus proti Benátkám nad Jizerou konečně uspěli a přiblížili se svému cíli v podobě umístění do osmého místa.

Radku, odehrál jste první zápas po více jak dvou měsících. Jaké jsou vaše pocity bezprostředně po něm?
Skvělé, samozřejmě. Měl jsem před dnešním zápasem dvě přání, aby vydrželo rameno a abychom vyhráli. Obě dvě se splnila, za což jsem strašně rád. Takže paráda.

Cítil jste v některých fázích utkání určitou nerozehranost?
Řekl bych, že jsem ji cítil už od začátku. Paradoxně mně pomohlo, že se v první třetině dva kluci ocitli na druhé straně s desetiminutovými tresty, takže jsem se dostal víc na led. Při hře na čtyři pětky se totiž člověk do tempa dostává pomaleji, takhle byla první třetina výborná. Ty další dvě už byly trošku horší, protože jsem se nedostával na přesilovky, ale zase jsme chodili na led alespoň na oslabení i při hře pět na pět, takže celkově to bylo dobrý. Po dvou měsících jsem určitě nemohl čekat, že budu na ledě lítat a všechno odjezdím.

V prvním zápase po návratu se vám hned podařilo vstřelit gól, právě v přesilové hře. Jak byste tu situaci popsal?
U mě asi nic neobvyklého. Byla skrumáž před brankou, dorážel jsem zblízka za čáru. Už proběhly řeči, že jsem si puk měl vzít, protože to byl první gól po čtyřicítce, takže možná škoda, že jsem si ho neschoval (smích).

⇒  Radek Haman vstřelil svůj pátý gól v sezóně

Probírali jste v kabině před utkáním fakt, že jste letos proti Benátkám ještě nedokázali vyhrát?
To vůbec, přiznám se, že ani já o tom nevím. Je to pro mě novinka. Možná je dobře, že jsme to nerozebírali, protože bychom měli zbytečný respekt nebo byli zakřiknutí. Takhle jsme chtěli předvádět aktivní hru, což si myslím, že se nám podařilo a pohyb tam byl. Na druhou stranu musím říct, že oni byli hrozně nebezpeční zejména v přečísleních, mají výborný manšaft, dobře bruslili, takže pro nás je tohle vítězství skvělé.

Benátky nad Jizerou mají hodně bojovný tým s mnoha mladými hráči z Liberce. Jak se vám proti takovému soupeři na ledě hrálo?
Konkrétně pro mě to bylo dobrý, protože zápas byl hodně bruslařský, rychlý a musel jsem se hodně snažit. Mladí kluci tam samozřejmě lítali, já měl v hlavě trochu strach o rameno, takže několik prvních střídání jsem si na to dával pozor, ale jak už jsem se potom dostal do zápasu, nebyl čas ani prostor na to myslet.