Mohli jsme bodovat, ale selhali jsme v koncovce, hořekoval Rachůnek

Rozhovory
PO 15. 11. 2010
<em>Ústí nad Labem</em> - „Rachna kachna! To to letělo!“ Legendární hláška Roberta Záruby mohla po čase znovu obživnout. Ve Zlatopramen Areně se totiž uvedl mladý znojemský útočník <b>Tomáš Rachůnek</b>, nejmladší z klanu slavnějších sourozenců Karla a Ivana. Uprostřed první třetiny měl megašanci, Dušan Salfický jeho gólovku ovšem vytáhl. Střelecky mlčel i zbytek znojemského týmu, proto Orli odjeli z Ústí s prázdnou. „A to jsme byli chvílemi lepší,“ smutnil devatenáctiletý forvard.

Bez gólů se nevyhrává, natož v Ústí nad Labem. Znojemští Orli se po třech porážkách v řadě potřebovali bodově chytnout, proti byl ovšem hlavně Dušan Salfický, který při návratu mezi ústecké tyče vychytal po famózním výkonu shutout.

Dušan Salfický se k vaší smůle vrátil ve skvělé formě, že?

Je to zkušený brankář, má toho za sebou už hodně a zápas se mu opravdu povedl.

Při troše štěstí jste sahali po bodu, nakonec nemáte žádný. Důvod?

Srazilo nás neproměňování šancí. Jinak to byl celou dobu vyrovnaný zápas, ale bídná koncovka nás stála body. Doufám, že se to už nebude opakovat.

S jakou taktikou jste do Ústí přijeli vzhledem k tomu, že Slovan patří ke špičce první ligy a Znojmu se v poslední době moc nedaří?

Přijeli jsme s omlazeným kádrem, ale rozhodně jsme se nebáli. Chtěli jsme preferovat aktivní, útočný hokej, hrát do těla. To se nám dařilo. Minimálně se jednalo o vyrovnané utkání a nebál bych se tvrdit, že jsme byli chvílemi lepší. V úvodních dvou třetinách jsme měli několik opravdu slibných šancí, ale když to nejsme schopní proměnit....

Prohráli jste počtvrté v řadě, jak se týmu v současné době dýchá?

Sice jsme v poslední době body nesbírali, věřím ale, že se z herního útlumu dostaneme. Snad budeme už naplno bodovat hned v dalším kole. Máme ještě zápas k dobru a měli bychom jít v tabulce nahoru. Sezónu jsme začali dobře. V poslední době jsme se trochu zasekli a klesli až na desáté místo. Nicméně předpokládám, že naše výkony půjdou nahoru a budeme se pohybovat do čtvrtého místa.

O víkendu jste startoval v reprezentaci do 20 let na Turnaji čtyř zemí. Jaký byl návrat zpět do prvoligového seniorského hokeje?

Mezinárodní zápasy i na juniorské úrovni jsou rychlejší. Třeba Finové či Švédové měli v týmu mnoho šikovných hráčů hrajících v Americe. V první lize je hra rozvážnější, hráči spíše podrží puk a hrají chytře.

Jak na vás působil Dmitrij Jaškin, kterému se předpovídá velká hokejová budoucnost?

Jaškin je šikovný hráč, má vše před sebou. Hrával jsme s ním ve Vsetíně a už tehdy vyčníval.

Pocházíte z hokejové rodiny, sledují vás slavnější bratři Karel a Ivan?

Ano, sledují mě. Vzorem mi jsou oba. Jak Karel v Jaroslavli, tak Ivan ve Zlíně. Nikdy jsem ale s nimi v jednom týmu nehrál, leda tak na tréninku.

Letos jste startoval i v jednom zápase za Plzeň. Je možné, že se tam ještě objevíte?

To netuším. Zatím se soustředím na výkony ve Znojmě.