Aqotec Orli Znojmo Aqotec Orli Znojmo

Miroslav Fryčer slaví kulaté narozeniny, gratulujeme!

Miroslav Fryčer slaví kulaté narozeniny, gratulujeme!

Hlavní trenér a sportovní manažer znojemského A-mužstva Miroslav Fryčer slaví 27. září 2019 kulaté 60. narozeniny. K tomuto životnímu jubileu mu přeje celá organizace Orlů Znojmo vše nejlepší!

Miroslav Fryčer pochází z Opavy, kde se 27. září narodil, první hokejové krůčky ale uskutečnil v destinaci dost nehokejové - tehdy jugoslávském Záhřebu, kde působil Miroslavův otec jako trenér. Po návratu do vlasti hokejově vyrostl v Karviné a svými výkony si řekl o pozornost extraligových Vítkovic. Ty mladému dorostenci daly šanci v nejvyšší soutěži a Fryčer se postupně vypracoval ve vůdčí osobnost mužstva. Výraznou měrou také přispěl k zisku mistrovského titulu v roce 1981.

V té době už pomýšlel na útěk z komunistického Československa, aby dosáhl vysněného angažmá v NHL. Útěk jako z akčních filmů se povedlo realizovat během turnaje ve Švýcarsku, spolu s Fryčerem utekla na západ celá jeho rodina. Podepsal smlouvu s týmem Québec Nordiques, kde mu v aklimatizaci a orientaci v "jiném světe" pomáhali i slovenští bratři Šťastní. Fryčer kromě Québecu oblékl v nejlepší lize světa dres Toronta, Detroitu a Edmontonu. Ve 467 utkáních NHL nasbíral 344 kanadských bodů.

Na sklonku hráčské kariéry působil v Německu a Itálii, později se dal na trénování. Působil v Havířově, Vítkovicích nebo Karviné, nejvíce let ale strávil v zemi jeho srdci blízké, na severu Itálie. Tam slavil mistrovský titul s Meranem, působil i ve Fasse, Brunicu nebo Renonu. Od února 2018 působí na střídačce Orlů v mezinárodní Erste Bank Eishockey Lize.

Gratulace