Miroslav Fryčer: Věřím, že se odrazíme k nějaké delší sérii

Rozhovory
ČT 11. 10. 2018
Po šesti prohrách v řadě vybojovali znojemští hokejisté v úterý před domácím publikem kýženou výhru a odrazili se ode dna tabulky. Trenér Miroslav Fryčer však v rozhovoru zdůrazňuje, jak náročný program musejí hráči momentálně absolvovat.

Tým nastoupil do zápasu s Klagenfurtem s velkým odhodláním. Byl jste spokojený?
Ano. Podobně to bylo už v tom Linzi a nyní to pokračovalo. Na klucích bylo vidět, že nejsou ztuhlí, jak v těch předchozích dvou zápasech doma. Šly jim nohy, hráli do těla, jeden pomáhal druhému...

Rozhodujícím momentem byla jistě ta přesilovka na konci první třetiny, v níž jste dali dva góly. Nabádal jste pak hráče, aby se více soustředili na obranu?
Byl to gól do šatny. Ta přesilovka se vydařila. Kluci pak dali do bránění všechno. Bylo tam vidět srdíčko a ta obětavost.

Fanoušci v těch prvních dvou zápasech dávali znát svoji nevoli pískotem. Může se to podepsat na psychice hráčů?
Ano, mám na ně právě takovou prosbu. Když fanoušci budou chtít křičet mé hráče, tak ať ten hněv obrací raději na mě. Já jsem si je vybral a stojím si za nimi. Ti kluci za to nemůžou. Neviděl jsem jediného hráče, který by šel do zápasu, aniž by nechtěl vyhrát. Ta psychika je opravdu náročná.

Vedení klubu ohlásilo novou brankářskou posilu. Výkon Tomáše Halásze vám však trochu zamotal hlavu, že?
To je asi ta nejradostnější starost, kterou mám (smích). Do pátku je dostatek času. Myslím si, že i ten nový gólman by pochopil, kdyby začal Halász. Vítězná sestava se nemění.

Mohl se tým semknout i díky té křivdě v podobně chybně uznaného gólu ve Fehérváru?
Má to nějaký vliv. Kluci byli naštvaní opravdu hodně. Srazilo nás to. Tohle jsem v životě neviděl. Nevím, jestli ten pán má řidičák, ale slepého by za volant pouštět neměli. Všichni na stadionu viděli, že to gól nebyl.

Během následujícího víkendu vás čekají mistři EBEL posledních dvou let. Jak se na zápasy připravíte?
Zatím musím před kluky smeknout, protože jsme hráli tři zápasy ve čtyřech dnech. Je to opravdu fyzicky náročné. Máme nějaké zraněné hráče, ale do pátku bude dostatek času dát se dohromady. Je jedno, s kým hrajeme. Jsme schopni vyhrát s kýmkoliv. Věřím, že se odrazíme k nějaké delší sérii.