Orli Znojmo Orli Znojmo

Měli bychom vydržet víc než loni, věří Martin Stloukal

Měli bychom vydržet víc než loni, věří Martin Stloukal

Letošní letní příprava znojemského A-týmu byla v mnoha ohledech netradiční. Začalo to individuálním tréninkem hráčů podle rozdaných plánů, po nichž se mužstvo poprvé sešlo až na konci května, končilo zase vloženým týdnem přípravy uprostřed července, kdy mají hokejisté obvykle volno. „Přípravu jsme uzpůsobili soutěži, kterou hrajeme. Objemově jsme na tom lépe než v minulosti,“ říká hlavní kouč Orlů Martin Stloukal.

Jaký byl účel vloženého týdne přípravy uprostřed července?
Když se plán dělal, počítalo se s tímto týdnem pro dotažení objemové fáze přípravy. Sami kluci teď říkali, že toto byla nejtěžší část. Objemově jsme na tom lépe než v minulosti a následujících deset dní na regeneraci by mělo být dost na to, abychom na ledě nebyli unavení.

Kdy se chystáte poprvé na led?
Kluci se jdou poprvé sklouznout v neděli 29. července večer, jen vyzkoušet novou výstroj. První ostrý trénink máme v pondělí dopoledne. To už bude mužstvo kompletní včetně kanadských hráčů, ti přiletí během příštího týdne.

foto
⇒  Martin Stloukal

Jaký byl v letošní přípravě rozdíl oproti té loňské?
Hlavní rozdíl byl v tom, že část, kdy hráči nabírají absolutní sílu v posilovně, jsme zpracovali do individuálních tréninkových plánů, kterých se hráči sami drželi, a poté jsme se více věnovali rychlostní vytrvalosti. Loni jsme spíš trénovali silovou vytrvalost a krátké sprinty, teď jsme to víc přizpůsobili EBEL. Slibuji si od toho, že bychom měli víc vydržet.

Nejnovější posilou v týmu je mladý útočník Petr Beránek. Jak jeho příchod vznikl?
Bohužel David Videlka nesplnil očekávání, která jsem měl. Přistoupili jsme k tomu, že jsme ho poslali na hostování do Berouna a doufáme, že se tam srovná. Měl jsem s ním dlouhý pohovor, vysvětloval mu některé věci a věřím, že to pochopil. S Petrem Beránkem máme určité vazby, díky nimž se to podařilo dotáhnout do konce.

Jakou roli by v týmu měl hrát? Jaké jsou jeho přednosti?
Je to šikovný hráč s dobrými parametry, navíc dobře bruslí. Pro nás je výhoda, že jako ročník 93 může hrát ještě za juniory. Na to jsme se taky dívali, protože juniorku posílit musíme. Situace v ní není dobrá, je tam málo hráčů a kvalita po sestupu z extraligy není příliš valná. Budeme se snažit kádr nějak doplnit a právě Petr Beránek je jedním z těch, kteří by měli pomoct.

Jsou v kádru prvního týmu ještě nějaké změny?
Do Berouna jde i Honza Trojan. Hodně jsme zvažovali, zda si ho tady nechat, nebo ho pustit. Pokud chceme, aby si dlouhodobě držel nějakou výkonnost, musí hrát a musí hrát hodně. Bohužel na jeho postu je tady momentálně víc hráčů. Jsem přesvědčený, že to je správný krok.

Jak je na tom tým zdravotně?
Žádný zdravotní problém jsme neměli. Jsme všichni zdraví.