Medvědi rdousí soupeře za soupeřem, zastaví je Orli?

ÚT 2. 11. 2010
<em>Znojmo</em> - Znojemské hokejisty po neúspěšném sobotním vystoupení na domácím ledě s Havlíčkovým Brodem a první porážce po devíti utkáních čeká dvojice zápasů na stadionech soupeře. Prvním z nich je souboj v Berouně, kde se ve zvířecím duelu utkají s domácími Medvědy. Ti letos prožívají po hubených letech skvělou sezónu a jejich poslední výsledky potvrzují, že v zápase budou favoritem. Zvrátí Orli papírové předpoklady? Úvodní buly bude vhozeno ve středu v 18:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Hokejoví fanoušci v Berouně mohou jásat. Medvědi se vyhřívají na pátém místě tabulky, vyhráli pět zápasů v řadě včetně senzačního triumfu 4:3 v Chomutově a na vlastním ledě v šesti utkáních ztratili jediný bod! Právě domácí forma musí všem soupeřům zajíždějícím do středočeského města nahánět hrůzu. Na stadionu, který v létě hostil mistrovství světa v in-line hokeji, naposledy prohrál 2:3 po nájezdech favorit z Ústí nad Labem, s debaklem 2:6 se loučil Hradec Králové, šanci neměla ani Třebíč nebo Olomouc.

⇒  Dominik Furch, loni ještě v dresu Havlíčkova Brodu

Základním kamenem úspěchu Medvědů je mladá brankářská dvojice Furch – Novotný, která se může pochlubit skvělými čísly. Vytěžovanější Dominik Furch má průměr pouze 1,63 gólu na zápas a úspěšnost zákroků přesahující 95 procent. Beroun se také díky těmto mužům s maskou pyšní druhou nejlepší obranou soutěže, v tomto ohledu je lepší jen lídr tabulky z Jihlavy.

Velkým problémem Berouna v posledních letech, kdy se čtyřikrát za sebou umístil mezi nejhoršími čtyřmi týmy ligy, bývala útočná fáze a střílení branek. I letos patří mužstvo k těm méně skórujícím, ale zásluhou nejproduktivnějšího hráče Davida Švagrovského (5 + 7) a nové posily Jaroslava Haška (4 + 6) našlo své tahouny.

Trenér Žemlička často může posílit kádr o mladé posily z blízkých extraligových mužstev - Sparty, Slavie, či Kladna. V Berouně už si tak letos zahráli hráči jako Pacovský, Kafka, Valský nebo nejproduktivnější hráč loňské slovenské extraligy Marek Bartánus.

Z kabiny Orlů

⇒  Jiří Beroun ze sobotního zápasu odstoupil

Nejsledovanějším místem v sestavě Orlů bude ve středeční podvečer místo brankáře. Luboš Horčička se úspěšně zotavuje ze zranění kolenních vazů, jeho účast již v Berouně ale ještě potvrzena není. Poslední zápas doma s Havlíčkovým Brodem zase nedohrál kvůli nastřelenému nártu na levé noze útočník Jiří Beroun.

Vzhledem k náročnému programu extraligy a aktuální sestavě Třince nevypadá reálně ani návrat útočníků Orsavy a Hrni. „Řešíme to ze dne na den, uvidíme, jak se budou kluci v kabině zdravotně cítit. Myslím, že máme silnou zálohu v juniorce, takže pokud bude možnost sáhnout tam, určitě ji využijeme,“ naznačil Milan Kastner.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Jaroslav Kubeš (Kolín)
Čároví: Milan Svoboda, Kamil Zavřel (oba Praha)

Sestavy z posledních utkání