Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Martin Stloukal: Šanci mají všichni tři brankáři

Martin Stloukal: Šanci mají všichni tři brankáři

Znojmo - Nedělním jasným vítězstvím 8:3 nad výrazně oslabeným výběrem Vienna Capitals vstoupili Orli ze Znojma do druhé poloviny přípravných duelů. V brankovišti domácích dostal už potřetí šanci Ondřej Kacetl, o post jedničky mezi tyčemi ale stále usilují také Lukáš Sáblík a Filip Landsman. „Do konce přípravy mají všichni tři stále šanci,“ upozorňuje asistent trenéra Martin Stloukal.

Zatímco v minulých letech bylo ve Znojmě o postu prvního brankáře vždy rozhodnuto, letos si toto místo stejnou měrou nárokují hned tři muži s maskou. Kacetl, Sáblík i Landsman mají před sebou klíčové dny. „Není to uzavřené a bavit se o tom budeme až po posledním přípravném utkání,“ potvrzuje Stloukal.

foto
⇒  Ondřej Kacetl zatím v přípravě odchytal tři duely, nejvíc ze znojemských gólmanů

Všichni hráči momentálně absolvují nejtěžší část přípravného období na ledě. „Hodně teď trénujeme, jsme ve fázi absolutního objemu, takže všichni kluci jsou hodně unavení,“ vysvětluje Stloukal. „Pozitivní ale je, že se rvou a není jim to jedno, ať už na tréninku nebo při zápase. Nejsou apatičtí a chtějí hrát, i když si lidi třeba řeknou: ‚Ježíš, on to teď zkazil!‘ Pokud je hráč v únavě a přesto chce na ledě tvořit, je to naopak pozitivní věc a přesně to, co chce trenér v tento moment vidět.“

Konfrontace s protivníky z Erste Bank ligy nabízí právě trenérům v přípravném období cenné poznatky o tom, co Orly v sezóně čeká. „Jesenice byla prakticky v plné sestavě, možná ještě přivedou pár hráčů, ale hráli stylem, který praktikují i v sezóně,“ kvituje kouč Znojma. „Vídeň už je samozřejmě něco jiného, ta přijela s téměř totálním B-týmem.“

Na rozdíl od soupeře z rakouského hlavního města trenéři Orlů avizovali, že do nedělního střetnutí nasadí téměř kompletní kádr, s kterým se počítá i pro ostrý vstup do EBEL. V zápise o utkání figuroval také Adam Havlík, který se ale na ledě nakonec neobjevil. „Adam měl při rozbruslení problém s ramenem, nechtěli jsme tedy riskovat a zbytečně ho vystavovat horšímu zranění. Určitě to není dlouhodobá záležitost,“ upřesnil Stloukal.

Související články