Orli Znojmo Orli Znojmo

Martin Podešva: Vítězství v Benátkách nás nakoplo

Martin Podešva: Vítězství v Benátkách nás nakoplo

Znojmo - Dva hráči stojí proti sobě, soustředěně sledují vyznačené místo pod sebou. Až jím probleskne placatá černá guma, bleskurychle ji zasáhnou svými hokejkami, doteď připravenými v pohotovostní poloze. Buly či vhazování. Jedna ze standardních hokejových situací. Pro někoho obyčejný herní prvek, pro jiné věda. Na vhazování jsme se více zaměřili v pátém utkání předkola mezi Znojmem a Benátkami. Nejlépe si v této činnosti vedl mladý forvard Martin Podešva, kterému jsme po utkání rovněž položili pár otázek. Pod psaným textem si můžete pročíst tabulku se statistikami vhazování.

Ještě o víkendu, především po sobotní vysoké prohře v Benátkách, již mnozí odepisovali znojemský tým. Sami hráči měli v hlavách zmatek: „Spoustu věcí jsme si vyjasnili, řekli jsme si, že takto nemůžeme vítězit. Začali jsme hrát úplně jinak a myslím, že se nám to vyplatilo,“ oddechl si po vypjaté sérii Martin Podešva. Mužstvu také jistě nepřidal na pohodě odchod zkušených opor do Plzně. „Máme velmi mladý mančaft, ale také bruslivý a snaživý. Prostě jsme to ubojovali,“ je si vědom předností svých spoluhráčů Martin Podešva.

Nejdůležitější moment série vidí střední útočník ve čtvrtém utkání v Benátkách, které Orli získali ve svůj prospěch. „Prohrávali jsme 1:2 v sérii a to čtvrté utkání nás nakoplo. Po těžkém boji jsme dokázali v Benátkách vyhrát 2:1. Myslím, že to bylo hlavní příčinou toho, že jsme dokázali zvítězit i dneska,“ usmíval se viditelně spokojený Podešva.

V pátém, rozhodujícím utkání, měli znojemští hráči výhodu domácího prostředí, kterou využily beze zbytku. Sám Podešva si opět rozvzpomněl na svůj střelecký talent a přidal za záda Vošvrdy v pořadí druhý úterní gól. Také jeho trefa poslala Orly do čtvrtfinále proti Jihlavě. „Samozřejmě, že nemáme co ztratit, ale určitě do té série nepůjdeme odevzdaně a budeme chtít vyhrát,“ vyvrací veškeré dohady o tom, že Znojmo má již splněno.

Ač teprve dvaadvacetiletý, patří Podešva k těm více zkušenějším hráčům Znojma. „Já hraju první ligu už třetím rokem, ale vždycky jsme skončili v play out,“ prozradil útočník. „Play off je pro mě vlastně premiéra, určitě je to cenná zkušenost.“

Hráči na buly

Vyhrané Prohrané
11 Martin Podešva 4
9 Jiří Beroun 5
6 David Bartoš 8
6 David Videlka 4
2 Vladimír Říha 4
3 Jan Lattner 1
2 Jakub Lev 1

Související články

Naši soupeři
po 14. 2. 2011

Den D je tu, vybojují Orli čtvrtfinále?