Martin Pláněk: Chtěli jsme na ně vlítnout, stejně jsme prohráli

Rozhovory
ST 22. 2. 2012
<em>Znojmo</em> - Čtvrtfinálová série Znojma se Záhřebem má za sebou již dva duely. Chorvati si vítězstvím na jihu Moravy zajistili vedení 2:0, avšak do semifinále jim zbývají ještě další dva kroky. Orli se však nevzdávají a slibují, že soupeře ještě potrápí a sérii zdramatizují. Přestože domácí svého soupeře v prvních minutách úterního utkání tlačili, gólmana Kristana se jim překonat nedařilo. „Trochu nás to rozhodilo, chceme přece vyhrávat,“ mrzí beka Martina Pláňka, autora první branky.

„Chtěli jsme na ně vlítnout, tak jak oni na nás vlítli doma. A stejně jsme zase prohráli. Je to nepříjemné,“ říká sklesle po zápase Martin Pláněk. Výsledek 2:5 sice vypadá jednoznačně, ale po většinu utkání to byli Orli, kdo udával tempo hry. „Ze začátku jsme měli spoustu šancí, které jsme nevyužili. Soupeř ty góly dal a to rozhodlo,“ pokračuje znojemský odchovanec.

⇒  Martin Pláněk (8 + 6)

Ani tentokrát se zápas neobešel bez slovních potyček mezi hráči a tvrdých soubojů nejen u mantinelu. „Se Záhřebem je to vždycky vyhecované. Hrají takový kanadský styl hokeje. Dohrávají souboje. Snažíme se jim to oplácet, ale mají trochu navrch,“ zdůvodňuje Pláněk.

Velkým kamenem úrazu jsou pro Znojmo nadále přesilové hry. V úterý si zahrálo dokonce třikrát proti třem hráčům soupeře, přesto z této situace vyplynula jediná branka. Druhou Orli přidali během výhody pět na čtyři. „To nám dělá problémy celou sezónu, takže žádná změna. Trénujeme přesilovky na trénincích, ale bohužel to tam pořád nepadá.“

V poslední době se hodně šíří zpráva, že někteří hráči zůstávají po tréninku ještě chvíli na ledě s Kanaďanem Mikem Dantonem, jenž jim ukazuje triky, jak správně udeřit soupeře a bránit se proti jeho ranám. „Ano, to je pravda. Snažíme se to od něj odkoukat. Kdyby náhodou přišla taková situace, tak ať se umíme alespoň trochu bránit,“ objasňuje dvacetiletý bek.