Martin Altrichter v premiéře s nulou

Aktuální zprávy
NE 22. 9. 2002
Z n o j m o - Ve vyrovnaných zápasech rozhodují maličkosti. Za stavu 2:0 v poslední třetině vychytal <b>Martin Altrichter</b> dvě velké šance Filipu Turkovi a nejspíš tak definitivně rozhodl o tom, že body z duelu s Českými Budějovicemi zůstanou doma. Altrichterův přínos pochválil také trenér Skrbek. "Martin Altrichter nám ten zápas vychytal," uvedl doslova.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Martinovi se obnovená premiéra v dresu Orlů skutečně vydařila. Zatímco v pátečním duelu se mladý Petr Svoboda statečně pral s nováčkovskou trémou, matador Altrichter si žadné podobné problémy nepřipouštěl. "V první třetině jsem s docela rozchytal, takže jsem byl v pohodě. Druhou jsem potom víceméně odstál," uvedl znojemský brankář po zápase. Svůj podíl na výhře ale nepřeceňuje. "Důležité bylo, že dali kluci branky, hlavně gól Davida Havíře to zlomil. Když jsme šli do třetí třetiny, říkali jsme si, že kdo dá gól, tak vyhraje," dodal.

Zda bude Altrichterův výkon stačit na to, aby jej trenéři pasovali do role jedničky, zatím jasné není. I Milan Skrbek přiznával, že zatím není jasné, kdo se stane jedničkou. "Ty dva zápasy nám napověděly, ale ještě uvidíme," řekl. V boji o místo po Oldřichu Svobodovi si oba jeho nástupci vedli dobře. Zatímco Petr Svoboda inkasoval dvakrát, Martin Altrichter za svá záda žádný puk nepustil. Vedl si tak lépe než v zápase v Pardubicích před dvěma lety a pěti dny, ve kterém nastoupil za Znojmo poprvé a inkasoval tři branky.