Orli Znojmo Orli Znojmo

Marek Špaček: Pro nás teď existuje jen a jen hokej

Marek Špaček: Pro nás teď existuje jen a jen hokej

Znojmo - Za svůj premiérový finálový duel na domácím ledě si juniorští Orli zaslouží obrovskou jedničku. Po skvělém výkonu rozdrtili svého rivala 4:0 a vyrovnali stav série. Za záda fehérvárského maskovaného muže Rajny se trefil i devatenáctiletý útočník Marek Špaček, pro kterého to byl druhý gól ve finálové sérii. V sezóně se proti Čertům prosadil celkově již pětkrát. „Necítím se jako specialista na Fehérvár, ale dokud mi to tam padá, tak si stěžovat nebudu,“ rozpovídal se po zápase spokojený střelec.

Jak byste zhodnotil druhé finálové utkání?
Myslím, že jsme zápas odehráli velice dobře. Trenér nám zadal nějaké pokyny, které jsme beze zbytku plnili. Dnes nás skvěle podrželi i beci, kteří výborně bránili a z toho vyplynuly i góly. Byli jsme trpěliví.

V prostřední části hry jste dal gól, můžete jej popsat?
Lukáš Nováček vyhodil puk vzduchem, prošlo mi to přesně až na hokejku. Vystřelil jsem vlastně ještě přes bránícího hráče Fehérváru a trochu se štěstím skončil puk až v síti.

Vy jste trochu specialista na Fehérvár, v sezóně jste se do jeho brány několikrát trefil, ve finálové sérii to byl již váš druhý gól...
Je pravda, že letos jsem až tak moc gólů nedal, ale s Fehérvárem se mi celkem daří. Jestli to je štěstí nebo se víc nabudím, nevím. Je to divný...

Ve finále se vám zatím daří nebýt tolik vylučovaní, což byl dříve docela problém. Dáváte si větší pozor na fauly?
Říkáme si to před každým zápasem. Každé vyloučení je nebezpečné a zvlášť v play-off to platí dvojnásobně. Teď si na vylučování dáváme víc pozor a hlavně ve finálové sérii už v tomto ohledu podáváme taktičtější výkon.

foto
⇒  Marek Špaček

Na utkání si přišlo podívat více než patnáct set diváků...
Diváci byli opět super, k tomu se snad nedá ani nic víc říkat. Byli jsme překvapeni, že jich přišlo tolik. Doufám, že nás přijedou podpořit i na třetí zápas do Fehérváru a budeme jedině rádi, když se naplní autobus.

Vraťme se ještě k prvnímu utkání finále na ledě Fehérváru, jak jej takto zpětně hodnotíte?
Ve Fehérváru jsme většinu zápasu vedli o jeden gól, až těsně před koncem soupeř vyrovnal, a pak už jsme to nezvládli. Nebyli jsme na první finálové utkání tak dobře připraveni jako na to druhé. Oni toho využili, navíc hráli na domácí půdě. Příště se to už nesmí stát, musíme vyhrát my.

Jaký program máte v následujících dnech?
V pátek budeme mít asi jen nějaké kratší vybruslení po utkání, ale myslím, že jinak budeme mít každý den trénink. Musíme se soustředit jen a jen na hokej, teď pro nás nic jiného neexistuje.

Vyrovnali jste tedy stav série na 1:1, je vůbec prostor a čas na nějakou menší oslavu?
Jsme unavení, navíc ještě není důvod nic slavit. Zakřičíme si v kabině, pustíme si nějakou hudbu, ale nic víc. Maximálně se půjdeme projít s přítelkyněmi. Čeká nás ještě náročný hokejový program.

Přichází teď na řadu i únava? Jak se jí snažíte čelit vy?
Já jdu většinou hned po zápase spát, protože nic dalšího nezvládám. Někteří kluci si jdou třeba ještě někam posedět, probrat zápas.

Před rozhodujícím zápasem je téměř týdenní pauza, není to příliš dlouho?
Je to dlouho, to bez debat. Celá série není úplně ideálně nastavená, ale nás to nesmí nijak rozhodit. Prostě je to tak a my se s tím musíme poprat.

Foto: 2x Libor Duchoň