Málo jsme hráli s pukem, litoval Antonín Bořuta

Aktuální zprávy
SO 22. 12. 2012
<em>Znojmo</em> - Jedenácté utkání proti Záhřebu, desátá prohra. Tristní znojemská bilance proti chorvatskému velkoklubu se v pátek večer po prohře 2:4 ještě zhoršila. Utkání bylo přesto dlouho vyrovnané a po dvou třetinách Orli dokonce vedli. „Spálili jsme na začátku třetí třetiny dvě tutovky, mohlo být po zápase,“ věděl obránce Antonín Bořuta.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Medveščak za sezónu a půl v duelech proti Znojmu prohrál jedinkrát, a to v říjnu 2011, kdy dorazil do Česka značně oslaben a pouze s třetím brankářem. Od té doby vyhrál devětkrát v řadě, včetně čtyř duelů loňského čtvrtfinále play-off. „Je to proti nim těžké. My jsme malý tým, naopak jejich hráči jsou silní na puku, dokáží se prosadit,“ říká Bořuta. Ten na konci druhé třetiny vstřelil svůj první gól v sezóně.

⇒  Antonín Bořuta

„Vyplynulo to z přesilové hry. Rotovali jsme, dva útočníci se dostali na modrou a mně nezbylo nic jiného, než sjet dolů před branku a čekat na odražený puk. Ten se ke mně se štěstím dostal a já už jen doklepával do branky,“ popisuje svou trefu na 2:1, kterou musel posvětit videorozhodčí. „Nedá se říct, že by to byl nacvičený signál, spíše automatická rotace s útočníkem. Když je nahoře na modré, musí být obránce dole před bránou.“

Zatímco v minulých utkáních často chorvatský tým plný naturalizovaných Kanaďanů dominoval, tentokrát byly body pro znojemskou družinu blízko. „Je to tak. Měli jsme za úkol na ně vlítnout, a to se nám myslím povedlo,“ souhlasí Bořuta. „Potom jsme ale málo hráli s pukem. Soupeř je silný a vyhazoval nám kotouče z útočného pásma. Navíc jsme spálili dvě tutovky za stavu 2:1, mohlo být po zápase. Takový je hokej.“