Listopadovou euforii Orlů se pokusí zkrotit salzburský Býk

SO 24. 11. 2018
Orli prožívají vydařený listopad. Po výhře nad úřadujícím mistrem EBEL ligy budou chtít potvrdit formu i na ledě Salzburgu. Utkání je na programu v neděli od 16:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Salzburg v listopadu příliš nezáří. Na svém kontě má prohry s Klagenfurtem, Innsbruckem, Linzem i Grazem. Jediné tři body dokázal získal v zápase proti předposlednímu Záhřebu. I tak zůstává s čtyřiatřiceti body na pátém místě tabulky. Svoji reputaci může napravit o tomto víkendu, kdy v sobotu hostí nejprve Vídeň (4:3sn) a o den později právě znojemské hokejisty.

Dominique Heinrich působí v Salzburgu již deset let a patří k nejlepším obráncům ligy.

Tým amerického trenéra Grega Posse je však nejofenzivnějším celkem soutěže. Překročil hranici osmdesáti branek, což činí zhruba čtyři vstřelené góly na zápas. Svědkem produktivity Red Bullu byly například maďarský Fehérvár (9:0 a 7:4), italské Bolzano (8:4) či rakouský Villach (7:3). Během probíhající sezóny nemuselo vedení klubu přikročit k jediné změně v kádru.

Znojmo se veze na vítězné vlně. Své o tom vědí mimo jiné i dva poslední mistři EBEL ligy - Vídeň a Bolzano. Právě italský celek porazili svěřenci trenéra Miroslava Fryčera v posledním kole. Po gólech Nováka, Lattnera a skvělém výkonu brankáře Teema Lassily si po výhře 2:1 připsali do tabulky další tři body a zároveň pátou výhru v řadě.

Se Salzburgem se Orli střetli naposledy před měsícem. Na domácí půdě vedli po prvních dvaceti minutách 2:0, ale soupeř utkání otočil a nakonec zvítězil 4:3. Ve městě, kde se narodil slavný skladatel Wolfgang Amadeus Mozart, vyhráli Jihomoravané naposledy 5. dubna 2016. Tehdy se dostali do vedení 2:1 na zápasy ve finálové sérii EBEL ligy.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
43 18 19 2 4 137:141

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 8. 5.
body 27 34
aktuální forma Bolzano – Znojmo 1:2
Znojmo – Linz 3:1
Znojmo – Villach 5:4
Salzburg – Vídeň 4:3sn
Graz – Salzburg 3:2sn
Linz – Salzburg 4:2
nejproduktivnější hráč Marek Kalus, 19 bodů (8 + 11) Ryan Duncan, 23 bodů (11 + 12)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 12 bodů (4 + 8) Dominique Heinrich, 20 bodů (7 + 13)
brankář Teemu Lassila (91,90 %) Lukas Herzog (90,70 %)
využití přesilovek 17,70 % 22,00 %
úspěšnost oslabení 82,00 % 76,10 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:K. Nikolic, Schutz
Čároví rozhodčí: Hofer, Kontschieder

Sestavy z posledních zápasů

Lassila – Lattner, Sedlák, Parkkonen, Tejnor, Stehlík, Kruckovyč – Kalus, C. J. Stretch, McPherson – Hlava, Kujawinski, Luciani – Novák, Matuš, Němec – Špaček, Oščádal, Šnajnar.
Herzog – Heinrich, Regner, Raymond, Štajnoch, Viveiros, Hochkofler, Schreier – Raffl, Duncan, Hughes – Herburger, Van De Velde, Harris – Huber, Rauchenwald, Winkler – Baltram, Schiechl, Wappis.