Orli Znojmo Orli Znojmo

Linz narazil. Máme odolnější hráče než před dvěma lety, uznává Jiří Režnar

Linz narazil. Máme odolnější hráče než před dvěma lety, uznává Jiří Režnar

Na lavičce Orlů stojí Jiří Režnar již třetí sezónu. Když do Znojma přišel, vystavil týmu stopku ve čtvrtfinále rakouský Linz. Letos přišla odplata těsně před branami finále.

Jaké jsou pocity bezprostředně po postupu do finále?
Máme obrovskou radost z tohoto úspěchu. Chceme jít dál a hrát o tu nejvyšší metu. To utkání bylo z naší strany výborné. Hráli jsme disciplinovaně. Sice jsme udělali pár chybiček, ale to tak v hokeji chodí.

Ve třetí třetině jste hodně hlasitě uděloval hráčům pokyny. Jaké byly?
Urgoval jsem, abychom hráli víc do obrany. Linz se za stavu 4:1 hodně tlačil k nám do pásma. Chtěl jsem, abychom hodně bruslili a nezůstávali stát. Museli jsme pracovat nahoru dolů. Povedlo se to.

Velkou důvěru jste dával do dua Pucher - Tomas. V sérii byli hodně vidět...
Ty naše první dvě lajny jsou velmi vyrovnané. I třetí a čtvrtá pětka hrály výborně. Hráči neudělali žádnou chybu. Co měli splnit, splnili. Tahali kotouče z pásma, nefaulovali. Byla to dobrá práce všech.

U týmu jste třetím rokem. Dvě sezóny jste skončil ve čtvrtfinále. Je nyní ten postup pro vás zadostiučinění?
Samozřejmě. Ten posun u těch hráčů je. Letos přišli opravdu kvalitní hráči, jako jsou Trivino, Yellow Horn, Lakos, gólman Lukáš... Máme vyrovnanou brankářskou dvojici, což v play-off nemá žádný jiný tým. V klidu jsme gólmany mohli střídat. Jeden druhému pomohli.

Před dvěma roky jste vypadli ve čtvrtfinále právě s Linzem...
Máme odolnější hráče než tehdy. V obraně jsou hokejisté, kteří jsou schopni zabrzdit a porvat se. Linz moc dobře věděl, že tou cestou jako před dvěma lety může těžko uspět. Mohli uspět jen hokejově. Mají výborné hráče a hrál se hokej, stejně jako v sérii s Dornbirnem.

Proběhly už myšlenky na finále?
To ne. Museli jsme se hlavně soustředit na toto semifinále, abychom si to finále mohli vůbec zahrát. Chtěli jsme v Linzi zvítězit, aby si kluci odpočinuli a v pátek byli znovu svěží.

Související články

Reportáž
čt 24. 3. 2016

Fantazie! Znojmo si zahraje o titul!