Orli Znojmo Orli Znojmo

Libor Šulák letí na mistrovství světa! Gratulujeme!

Libor Šulák letí na mistrovství světa! Gratulujeme!

Obránce Libor Šulák, který poslední dvě sezóny hrál za Znojmo v EBEL, poletí v dresu české hokejové reprezentace na mistrovství světa v Paříži. Historický úspěch pro hráče i celý znojemský hokej potvrdila v neděli večer nominace, kterou oznámil trenér Josef Jandač.

Kádr je podle plánu stále o něco širší, než povolují pravidla IIHF. Na soupisku pro šampionát mohou být zapsáni tři brankáři a maximálně 22 hráčů v poli. Další škrty tedy ještě přijdou, ale už přímo ve francouzské metropoli.

To nic nemění na faktu, že nominace Libora Šuláka je historickým momentem pro hráče i znojemský klub, který mladému obránci dal důvěru a prostor pro hokejový rozvoj. Vyjma NHL a KHL se do národního týmu probojovali jen tři další obránci: Radim Šimek, jenž míří do NHL, Jakub Krejčík a Jan Rutta.

Nominace české reprezentace na MS v Německu a Francii (5 – 21. dubna 2017, Kolín nad Rýnem a Paříž):

Brankáři (3):
Petr Mrázek (Detroit, NHL), Dominik Furch (Omsk, KHL), Pavel Francouz (Čeljabinsk, KHL).

Obránci (9):
Radko Gudas (Philadelhia, NHL), Michal Kempný (Chicago, NHL), Jan Kolář (Chabarovsk, KHL), Jakub Jeřábek (Podolsk, KHL), Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava, KHL), Radim Šimek (Bílí Tygři Liberec), Jakub Krejčík (HC Kometa Brno), Libor Šulák (Orli Znojmo), Jan Rutta (Chomutov).

Útočníci (15):
Jakub Voráček (Philadelphia, NHL), Tomáš Plekanec (Montreal, NHL), David Pastrňák (Boston, NHL), Jan Kovář (Magnitogorsk, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Lukáš Radil (Spartak Moskva), Roman Horák (Podolsk, KHL), Roman Červenka, Michal Birner (oba Fribourg, Švýcarsko), Michal Řepík, Petr Vrána (oba HC Sparta Praha), Robin Hanzl (HC VERVA Litvínov), Jakub Lev (Škoda Plzeň), Petr Holík (PSG Zlín), Tomáš Hyka (BK Mladá Boleslav).