Liberec se zvedá bojovností a vůlí po vítězství

PO 1. 12. 2003
Z n o j m o - Již v úterý pokračuje extraligový maratón svým 29. kolem, ve kterém Znojemští orli hostí Bílé Tygry z Liberce. Týmu, který se ještě nedávno utápěl u samého dna tabulky, se v poslední době nebývale daří, když v uplynulých pěti zápasech neztratil ani bod a poradil si s favorizovanými celky jako jsou Třinec, Vítkovice nebo Slavie. Díky této šňůře se Tygři odrazili ode dna a nyní jsou s 33 body dvanáctí. Tím se potvrzuje, jak je letos extraliga opravdu vyrovnaná.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Každý tým má před sezónou ambice na elitní osmičku, některé týmy však v jejím průběhu musí řešit otázku, jak se vyhnout baráži. To je i případ Liberce, jehož hráči v sobě po výměně trenéra nakonec našli odhodlání a novou motivaci. Ta bude i v několika libereckých hráčích, kteří se budou chtít předvést svému bývalému klubu. Mezi ně patří brankáři Oldřich Svoboda a Pavel Falta a současný hráč Znojma Igor Rataj, který byl pod Ještěd dočasně vytrejdován za Michala Straku.

Znojmo se v minulém zápase ve Vsetíně opět střelecky trápilo, brankář Valachů Biegl však v poslední době čaruje. Tomáši Dubovi se také daří, na Lapači to byla jeho čtvrtá nula v sezóně, a pomalu se prokousává zpět do čelních pozic ve statistikách. Cílem trenérů Orlů pro nadcházející utkání bude obnovit v hráčích střelecký potenciál a přerušit liberecké vítězné tažení.

Přehled vzájemných zápasů