Letos poprvé proti loňskému přemožiteli: Orli jedou do Vídně

ČT 31. 10. 2013
Orli před dvoutýdenní pauzou odehrají ještě dvě utkání, a to na ledě soupeře. První z nich se bude konat ve Vídni, soupeři u Znojma velice neoblíbeném. Z celkových patnácti zápasů totiž dokázali hráči s orlem na prsou v základní hrací době zvítězit pouze jednou. Duel startuje atypicky již v 17:30.
» Hvězda soupeře
Benoit Gratton patří v sestavě Vídně k dlouholeté stálici. Svými zkušenostmi si také vydobyl kapitánské céčko. Každý rok patří tento šestatřicetiletý centr mezi nejproduktivnější hráče ligy. V NHL si kanadský útočník připsal celkem padesát osm startů za Washington, Calgary a Montreal.

Loňský čtvrtfinálový soupeř Znojma se letos rozjel opravdu skvěle. Sice ne tak dobře, jako v loňské sezoně, ale dosavadní výkony mu stačí na čtvrté místo. Skvělý zářez se Vídni povedl ve třetím kole, kdy doslova rozstřílela Salzburg 9:1, čímž ještě předčila předloňskou porážku právě Znojma.

„Orli si umí vytvořit obrovský tlak, často je velmi těžké zastavit jejich ofenzivu. Hry proti Znojmu jsou vždy velmi technické a ve vysokém tempu. Navíc je úžasné, že máme takto geograficky blízkého soupeře," řekl na adresu Znojma asistent vídeňského trenéra Phil Horsky.

Svěřenci kouče Režnara v posledních zápasech neměli příli štěstí. Proti Fehérváru neuspěli, se Salzburgem vydřeli bod a doma s Lublaní vyhráli poté, co museli smazat vedení celku ze Slovinska. I přes to se Orli drží na šestém, postupovém místě tabulky o skóre před sedmým Grazem.

Jihomoravany dlouhodobě trápí marodka. A spíše než zmenšování ji čeká spíše rozšíření. Mimo již zraněné Podešvu, Jarůška, Müllera a Nováka by se mimo hru mohl dostat i Peter Pucher, který nedohrál zápas s Lublaní. Jeho start je nejistý.

„Teď musíme začít od nuly. Na zápas s Vídní se těším, snad můžeme i vyhrát. Proti takovému regionálnímu soupeři chce každý hrát co nejlépe, věřím ve vítězství. Capitals jsou sice ohromně silní, s jistotou do obrany i útoku by to ale mohlo jít," nechal se slyšet znojemský trenér Režnar.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
15 1 10 1 3 33:67

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo UPC Vienna Capitals
pozice v tabulce 6. 4.
body 21 22
aktuální forma Znojmo – Lublaň 4:2
Znojmo – Salzburg 4:5p.
Fehérvár – Znojmo 3:2
Vídeň – Villach 1:4
Klagenfurt - Vídeň 2:3sn.
Vídeň - Innsbruck 3:2
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 18 bodů (7 + 11) Mike Ouellette, 17 bodů (9 + 8)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 7 bodů (1 + 6) Jamie Fraser, 14 bodů (4 + 10)
brankář Sasu Hovi (89,8%) Matthew Zaba (92,9%)
využití přesilovek 12,33 % 20,21 %
úspěšnost oslabení 84,52 % 86,30 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#17 Thomas Berneker, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:#54 Patrick Kalb, #72 Damir Rakovic

Sestavy z posledních zápasů

Landsman – Sova, Pavlikovský, Thomas, Štach, Kolarz, Bořuta, Magovac – Lattner, Pucher, Blatný – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Bartoš, Finsterle.
Zaba – Fraser, Matheson, Veideman, Fletcher, Klimbacher, Peter, Schweda, Seidl – Fortier, Gratton, Olsson – Ferland, Ouellette, Schlacher – Keller, Schiechl, Rotter – Puschnik, Fischer, Hartl.