Kvalitní příprava s Trenčínem

Aktuální zprávy
ÚT 27. 8. 2002
Z n o j m o - Souboj mezi Znojmem a Trenčínem vítěze nepoznal ani po pětiminutovém prodloužení. V utkání padly pouze dvě branky v první třetině, ale na zajímavosti hry to neubralo. Na obou stranách bylo mnoho nevyužitých šancí, které spolehlivě likvidovali brankáři obou týmů - znojemský Oldřich Svoboda a trenčínský Igor Murín. <br> <b>Znojmo – Trenčín 1:1</b>
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Po minutovém oťukávání obou soupeřů se podařilo Trenčínu nevýraznou střelou Kováčika vstřelit první gól utkání. Ve skrumáži hráčů před bránou brankář Svoboda neviděl puk a ten tak skončil za jeho zády. Domácímu týmu se nabídla ke konci třetí minuty možnost vyrovnání, když byl za podražení Puchera vyloučen trenčínský Koňa, ale přesilovka Znojma využita nebyla, stejně jako všechny následující. Stejnou bilanci v podobě nevyužitých přesilových her si odnesl taktéž slovenský tým a navíc k tomu ještě přidal nevyužité trestné střílení v patnácté minutě. Tomu předcházela nepovedená Pucherova přihrávka v útočném pásmu, kterou zachytil Barinka a ujížděl na znojemskou bránu. Obránci Snopkovi už nezbývalo nic jiného než nedovoleně zabránit trenčínskému útočníkovi ve střelbě a sudí Palášek správně nařídil trestné střílení, jehož exekuce se ujal Barinka. Oldřichu Svobodovi se podařilo šikovně vložit do jeho střely levý beton, čímž znemožnil skórování.

Znojmo se svého gólu dočkalo minutu poté a střelecké štěstí padlo na Vorla, kterému asistoval Procházka. Gól to byl podobný tomu, který obdrželi Orli od Dukly, tedy nijak krásný, což kontrastovalo s pohlednými, ale na druhou stranu nevyužitými šancemi obou týmů.

Zbývající dvě části hry nabídly podobný obrázek hry jako první, ale bez úspěšných zásahů do brány. Slovenský tým byl hbitý a nepustil Znojmo do výrazných šancí k brejkovým únikům. Trenčín místy většímu tlaku domácího mužstva odolával důrazným a poctivým krytím znojemských hráčů a jejich snaha byla odměněna tím, že se Orli gólově více neprosadili. Navíc si hráči Trenčína naprosto sebejistě vytvářeli šance a dvě střely do tyče je musí mrzet.

To Znojmo může litovat naprosto jasné brankové situace v polovině druhé třetiny. Toman z levé strany před trenčínskou bránou skvěle našel neobsazeného Hamana, slovenský brankář byl v takové pozici, že nezakrýval ani čtvrtinu brány, ale volný prostor Hamanova střela minula. Orlům se naskytla i více jak půlminutová přesilovka pěti proti třem, ve které Dukla dokázala všem znojemským střelám odolat.

Nejpohlednější hokej se hrál v předem domluveném pětiminutovém prodloužení čtyř proti čtyřem, ve kterém hra nabrala vysokých obrátek. Útoky se přelévaly z jedné strany na druhou a oba brankáři excelovali. Na výsledku se ovšem již nic nezměnilo.

Ohlasy po utkání:

Miloslav Hořava
(Znojmo): Byl to výborný zápas. Měl jsem o Trenčínu nějaké zprávy, věděl jsem, že je to výborné mužstvo. Takový zápas jsme vyloženě potřebovali, aby odhalil naše chyby. Nehráli jsme příliš dobře, soupeře jsme pouštěli do mnoha šancí, naše obrana byla trochu moc propustná. Takhle nechceme hrát. Na tom musíme ještě zapracovat. A proměňování našich šancí časem přijde samo. Kvůli drobným zdravotním problémům jsme dnes hráli na tři pětky, ale snad už budou všichni v pořádku a budeme kompletní.

Dušan Gregor (Trenčín): Na přípravný zápas to bylo velmi dobré, kvalitní utkání. Jednoznačně můžu říci, že přesto, že jsme byli dvě třetiny pod tlakem, jsme nakonec dokázali vyrovnat hru a znojemský divák viděl velmi dobrý zápas. Bylo spousta šancí na obou stranách a brankáři měli možnost vyniknout. Oceňuji možnost utkat se s českými týmy. V Trenčíně jsme na Crystal cupu hráli se Vsetínem, Zlínem a Třincem. Znojmo taktéž patří ke kvalitě české extraligy. Je to velká škola pro naše mladé mužstvo a je jen škoda, že možností sehrát taková utkání není víc.

HC JME Znojemští Orli – HC Dukla Trenčín 1:1 (1:1,0:0,0:0).

Branky: 16. Vorel (Procházka) - 2. Kováčik (Mravík, Barinka). Vyloučení: 7:8, bez využití. Zásahy brankářů: 32:39. Rozhodčí: Palášek.

Znojmo: O. Svoboda – Havíř, Snopek, Soudek, Toman, Benák, Kumstát – Plášek, Barus, Pucher - Sklenář, Haman, Uram - Erat, Vorel, Procházka.

Trenčín: Murín – Starosta, Sejejs, Viazanica, Heš, Galvas, Horák, Gábriš, Janík – Hanzal, Kukumberg, Zlocha - Barinka, Mravík, Kováčik - Sivák, Koložváry, Kristín - Melichárek, Koňa, Melicherík.