Kristova léta oslavil Bičánek dvěma góly

Aktuální zprávy
SO 19. 1. 2008
<em>Znojmo</em> - Pro znojemského kapitána <b>Radima Bičánka</b> byl zápas se Zlínem významný. Hrál se v den jeho třiatřicátých narozenin, vstřelil v něm dvě branky a navíc ta první byla letošní stá znojemská. Po utkání z něj čišela spokojenost: „Tak se to nějak sešlo, bylo to úspěšné. Ale asi mě to něco bude stát.“

Oba jeho góly byly velmi pěkné. Při tom prvním propálil od modré nejen hradbu těl před sebou, ale i zlínského gólmana. „Karel mi to dal výborně před modrou, tak jsem to z první vystřelil a spadlo to tam.“ Druhý byl z kategorie hokejového kumštu. Po střele, kterou ještě Murín kryl, si sám dojel pro dorážku, chladnokrevně počkal, až před ním všechno popadalo a zavěsil. „Ten druhý gól byl více o štěstí. Dostal se ke mně vyražený puk a měl jsem tam místo, kudy to zasunout za gólmana.“

Radim Bičánek
⇒ Spokojený znojemský kapitán Radim Bičánek

Bičánek si ale více než svých gólů cení důležitého vítězství. „Dvakrát mi to tam sice spadlo, ale jsem rád, že bylo vítězství, což je pro nás důležité. První třetina nebyla z naší strany nejlepší. Pak jsme dali nějaké góly a celé se to otočilo,“ svěřuje se. Moc nechybělo a mohl přispět do klubové pokladny daleko vyšší částkou. Měl totiž těsně před koncem zápasu na hokejce třetí gól. Zákrok zlínského brankáře mu ale peníze ušetřil. Jeho rána prosvištěla těsně kolem hlavy protihráče a Bičánek byl rád, že ho nezranil: „Soutředil jsem se na to, že to chcu dát k tyčce. Jsem rád, že jsem Martina Hlavačku netrefil, šlo to těsně vedle něj. Jeden z hráčů mi tam lehl, tak jsem to zkoušel nahoru, ale naštěstí jsem ho minul. Bylo by to hrozně nepříjemné, protože stál kousek ode mě čelem.“

Při jednom závaru před vlastní brankou předvedl bojovné srdce, když zalehl před brankovištěm nebezpečně poskakující puk. „Dostal jsem to do brusle a neviděl jsem dobře, kde puk je, tak jsem šel radši dolů. Ale byla to spíš zásluha Trvky, který nás hrozně podržel. Chytl trestné střílení a taky samostatný nájezd Rachůnka,“ vzpomíná na horké chvilky zápasu Bičánek.

Utkání se Zlínem, který již pomalinku vypadává ze společnosti týmů, bojujících o možnost účasti ve vyřazovacích bojích, přineslo kýžené tři body. Před Orly je ještě deset zápasů a bodové rozdíly v tabulce jsou tak malé, že jakýkoliv zisk bodů může mužstvo posunout vzhůru. V nejbližší době se utkají s týmy, se kterými soupeří o lepší pozici a každý bodový příděl bude velmi cenný. Je si toho velmi dobře vědom i znojemský kapitán: „Je před náma ještě deset zápasů. Ve hře je stále třicet bodů. Musíme bojovat a snažit se bodovat v každém zápase.“