Konečně hokej! Orly čeká první domácí zápas

ČT 27. 9. 2018
Dlouhá pauza bez ledové plochy ve Znojmě končí! V pátek 28. září od 18:30 Orli vyjdou poprvé v sezóně na led Nevoga areny k zápasu. Soupeřem jim bude silný Medveščak Záhřeb. Přijďte fandit a pomozte znojemským hokejistům ke třem bodům! Utkání vysílá stanice Sport 5.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
V brankovišti Záhřebu se zabydlel Kanaďan Mathieu Corbeil

Medvědi přes léto poměrně výrazně překopali svoje elitní útočné formace. Odešly opory jako Tyler Morley (SaiPa), Tomáš Netík (Košice), Tero Koskiranta (Fehérvár) či Jozef Balej (Žilina). První jmenovaný se jeví jako největší ztráta, vždyť v šedesáti zápasech loňské sezóny nasbíral neuvěřitelných 74 kanadských bodů!

Jako náhradu si vedení chorvatského velkoklubu vyhlédlo třeba útočníka Grega Mauldina, jenž má na kontě téměř 40 startů v NHL a pět sezón ve švécarské nejvyšší soutěži. Mimo jiné, proti Znojmu odehrál už utkání v rámci Ligy mistrů v dresu Fribourgu.

Dalším velmi zajímavým hráčem je švédský útočník Björn Svensson, který má zkušenosti s jeho domácí nejvyšší ligou i juniorskými reprezentačními výběry. V posledních dvou letech hrál v DEL.

Soupeř aktuální ligový ročník nezačal dobře, po čtyřech zápasech má na kontě pouhý bod. To Orli sice mají pouze o jeden bod více, odehráli ale o dvě utkání méně. Cítí ale, že ze zápasů mohli vytěžit lepší výsledek. "Kluci věděli, že teď už se hraje o body a rozhodují maličkosti. Řekl bych ale, že jsme nehráli špatně, vytvořili si spoustu šancí, ale bohužel je neproměnili. To nás provázelo celý zápas. Oni se naopak párkrát dostali před naší branku a byly z toho tři góly v naší síti," hodnotil úvodní duel s Villachem hlavní trenér Miroslav Fryčer.

Před zápasem proběhne oficiální poděkování dlouholetému kapitánovi Orlů Jiřímu Berounovi, který po konci sezóny ukončil aktivní kariéru a pokračuje v klubu na postu asistenta trenéra.

Orli také sledují situaci kolem Petera Puchera a komunikují nejvhodnější způsob a termín jeho případného oficiálního rozloučení na znojemském ledě, při kterém by byl vyvěšen dres. Klub bude v této věci respektovat přání hráče. Již nyní byl vyřazen dres s číslem 33, který Peter Pucher oblékal. Nikdo z dalších hráčů organizace Orlů Znojmo již v něm v budoucnu nebude nastupovat.

Organizační informace pro návštěvníky

Stadion otevře své brány v 17:45, vstupenky lze zakoupit před zápasem na pokladnách, nebo elektronicky zde. Prosíme fanoušky, aby v zájmu bezpečnosti všech návštěvníků dodržovali návštěvní řád, zákaz stání v uličkách na delších stranách tribun i nařízení týkající se zakázaných předmětů. Jejich seznam je k dispozici zde. Na tento zápas budou kvůli bezpečnosti všech fanoušků uplatněna zvýšená bezpečnostní opatření. Je tedy nutné počítat s důkladnějšími prohlídkami při vstupu na stadion, proto přijďte včas. Děkujeme za pochopení.

Nově mají fanoušci možnost sledování zápasu z exklusivních prostor nově otevřeného Vista Grill Restaurantu s přímým výhledem na ledovou plochu, přístupem na stadion a možnosti využití plného komfortu restaurace. Akční cena do 31. 12. 2018 je 399,- Kč na zápas. Vstupenku s místenkou je možno rezervovat na mailu info@hcorli.cz do 12 hodin v den zápasu, případně zakoupit přímo v restauraci Vista Grill (www.vistagrill.cz). Do prodeje bude uvolněno pouze 25 míst na zápas.

Do nové sezóny připravil hlavní partner klubu Znojemský městský pivovar hned několik novinek. Pro zvýšení komfortu fanoušků bude zaveden roznos piva hosteskami i během zápasu až na tribuny. Součástí nového vybavení bude také speciální rychlovýčep BeerJet, který natočí několik piv naráz.

Znojemske pivo mění také vizuál! Nové, moderní logo můžete vidět přímo na ledové ploše. Chuť i kvalita piv však zůstala stejná.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
16 2 11 0 3 39:63

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #33 Gergely Kincses, Vladimír Baluška
Čároví rozhodčí: #91 Attila Nagy, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Sedlák, McEachen, Kruckovyč, Parkkonen, Stehlík, Šnajnar, Oščádal – Kalus, C. J. Stretch, Luciani – Hlava, Braes, McPherson – Špaček, Bartoš, Guman – Němec, Matuš, Mrázek – Bulín.
Corbeil (Rosandič) - Sauve, Deutsch, Robar, Manavian, Kudělka, Puzič, Fičur, Sijan - Olden, Samuels-Thomas, Mauldin - Svensson, Aviani, Perkovich - Puskarich, Sylvestre, Armstrong - Zanoski, Brine, Simšič.