Konec odpočinku! Orli vyzvou první Vídeň

SO 18. 11. 2017
Čtrnáctidenní reprezentační pauza je u konce a Erste Bank Eishockey liga se znovu rozjíždí na plné obrátky. Autobus se znojemskými hokejisty zamíří v neděli do Vídně. Utkání je na programu od 16:00.
» Hvězda soupeře
Brankář Vídně Jean-Phillippe Lamoureux se pyšní nejlepšími statistikami z celé ligy

Vídenským hokejistům skončila reprezentační přestávka již v pátek, ovšem domácí utkání s Fehérvárem nebylo podle jejich představ. V polovině utkání inkasovali branku a o chvíli později přišli o brankáře Lamoureuxe, který byl po bitce vyloučen do konce utkání. Capitals nedali jedinou branku a prohráli 0:1.

Přesto jsou absolutním lídrem tabulky s náskokem osmi bodů na druhý Klagenfurt. Ten má na svém kontě o dva odehrané zápasy více. Dohromady prohrála Vídeň letos pouze čtyřikrát, jednou z toho v prodloužení.

Celek z hlavního města Rakouska navíc málo inkasuje. Doposud obdržel jen 32 gólů, což činí 1,78 branky na zápas. "Musíme pokračovat v podobném výkonu, jako jsme ukázali ve třetí třetině pátečního utkání. Pokud se nám to povede, můžeme na ledě s touto energií dominovat," říká Ryan McKiernan, nejproduktivnější hráč Vídně.

Svěřenci trenéra Romana Šimíčka přerušili před reprezentační pauzou sérii sedmi proher v řadě, když v prodloužení vyzráli na Innsbruck. Na tento výkon budou chtít navázat i v neděli, avšak budou se muset obejít bez zraněných Antonína Bořuty a Radka Čípa. Naopak do sestavy by se měl vrátit útočník Tomáš Plíhal a svoji premiéru si odbude Američan Adam Miller.

"Věříme, že budeme hrát znovu s takovou energií jako na začátku soutěže. Očekávám plné nasazení od všech hráčů, přestože Vídeň je pravděpodobně nejtěžším soupeřem v lize. Těšíme se na výzvu," uvedl kouč Šimíček.