Konec čekání, hokej je zpět! Znojemské hokejisty otestují extraligové Vítkovice

ČT 4. 8. 2016
První zápas nové sezóny je doslova za dveřmi. Po více než šesti letech se v Nevoga Areně představí extraligové Vítkovice. Buďte u toho! Duel startuje v pátek v 18:00 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Zápasy Orlů do startu CHL

• pá 5. 8. Znojmo - Vítkovice
  • út 9. 8. Litvínov - Znojmo
  • čt 11. 8. Znojmo - Zlín
  • út 16. 8. Zlín - Znojmo

Po čtrnácti dnech tréninkového drilu na ledě okusí znojemští hokejisté první zápasy. Již v pátek se střetnou s Vítkovicemi, o čtyři dny později pak budou chtít v Litvínově ukázat, že loňská výhra nad žlutočernými nebyla náhoda.

Trenér Jiří Režnar již má k dispozici kompletní kádr. Poslední dva chybějící kousky skládanky totiž v pondělí doplnili Kanaďané Sean McMonagle a Adam Hughesman. Do zápasového rytmu ale ještě pravděpodobně nenaskočí útočník Marek Špaček, který má problémy se zády.

"Věříme, že nás tyhle zápasy dobře prověří i s ohledem na Ligu mistrů. Chtěli jsme hrát i s jinými týmy, ale ty už měly termíny plné. I tak se ale střetneme s dosti kvalitními soupeři. Jsme spokojeni," bilancuje nad přípravou lodivod Orlů Jiří Režnar.

HC VÍTKOVICE STEEL

Pro svěřence trenéra Petra půjde již o druhý přípravný zápas. Ten první vyhráli ve čtvrtek proti prvoligovému Havířovu 3:2 po samostatných nájezdech. A přestože na sebe oba zápasy navazují v rychlém sledu, klíčoví hráči Vítkovic v pátek volno nedostanou. "Těch zápasů nebude tolik a mužstvo se obměnilo, takže my si nemůžeme dovolit vzít do zápasu jen hráče, které máme na zkoušku. Chceme zápasy odehrát s hráči, s kterými počítáme, že toho odehrají hodně i v sezóně," vysvětluje Jakub Petr.

Orli Adam Hughesman a Sean McMonagle při příjezdu do Česka

Ostravský klub zažil poslední velký úspěch v sezóně 2010/11, když v extralize vybojoval stříbrné medaile. Od té doby se mu ale ani jednou nepodařilo proklouznout do čtvrtfinále play-off, což letos v létě odneslo hned jedenáct hráčů v čele s Janem Káňou a Petrem Strapáčem.

Naopak o velkou přestupovou senzaci se postaral Jan Výtisk, který se vrací domů po dlouhých 13 letech. Letošní mistr extraligy s Libercem je zároveň v pětatřiceti letech nejstarším hráčem týmu. Kromě něj však přišel i Patrik Urbanec, Ivan Baranka, Daniel Krenželok, David Květoň nebo třeba navrátilec z ruské KHL, Ondřej Roman. Největší hvězdou Vítkovických je pak bezpochyby Rostislav Olesz, hráč s 365 starty ve slavné NHL.

Poslední vzájemné střetnutí se odehrálo 11. srpna 2009, kdy Orli prohráli v rámci letního Tipsport Hockey Cupu těsně 2:3. Utkání pamatuje ze současného kádru Orlů pouze Jan Lattner a Jiří Beroun.

Vstup na přípravná utkání

Vstupné na domácí přípravná utkání Orlů činí 60,- Kč. Na toto vstupné není možné uplatnit slevu pro studenty ani seniory. V platnosti jsou permanentní vstupenky. Volný vstup mají děti do 140 cm v doprovodu dospělé osoby i držitelé průkazu ZTP. Pokladny se otevírají v 16:00 hodin a zimní stadion v 17:15.