Orli Znojmo Orli Znojmo

Konec čekání, hokej je zpět! Znojemské hokejisty otestují extraligové Vítkovice

Konec čekání, hokej je zpět! Znojemské hokejisty otestují extraligové Vítkovice

První zápas nové sezóny je doslova za dveřmi. Po více než šesti letech se v Nevoga Areně představí extraligové Vítkovice. Buďte u toho! Duel startuje v pátek v 18:00 hodin.

Zápasy Orlů do startu CHL

  • pá 5. 8. Znojmo - Vítkovice
  • út 9. 8. Litvínov - Znojmo
  • čt 11. 8. Znojmo - Zlín
  • út 16. 8. Zlín - Znojmo

Po čtrnácti dnech tréninkového drilu na ledě okusí znojemští hokejisté první zápasy. Již v pátek se střetnou s Vítkovicemi, o čtyři dny později pak budou chtít v Litvínově ukázat, že loňská výhra nad žlutočernými nebyla náhoda.

Trenér Jiří Režnar již má k dispozici kompletní kádr. Poslední dva chybějící kousky skládanky totiž v pondělí doplnili Kanaďané Sean McMonagle a Adam Hughesman. Do zápasového rytmu ale ještě pravděpodobně nenaskočí útočník Marek Špaček, který má problémy se zády.

"Věříme, že nás tyhle zápasy dobře prověří i s ohledem na Ligu mistrů. Chtěli jsme hrát i s jinými týmy, ale ty už měly termíny plné. I tak se ale střetneme s dosti kvalitními soupeři. Jsme spokojeni," bilancuje nad přípravou lodivod Orlů Jiří Režnar.

HC VÍTKOVICE STEEL

Pro svěřence trenéra Petra půjde již o druhý přípravný zápas. Ten první vyhráli ve čtvrtek proti prvoligovému Havířovu 3:2 po samostatných nájezdech. A přestože na sebe oba zápasy navazují v rychlém sledu, klíčoví hráči Vítkovic v pátek volno nedostanou. "Těch zápasů nebude tolik a mužstvo se obměnilo, takže my si nemůžeme dovolit vzít do zápasu jen hráče, které máme na zkoušku. Chceme zápasy odehrát s hráči, s kterými počítáme, že toho odehrají hodně i v sezóně," vysvětluje Jakub Petr.

Orli Adam Hughesman a Sean McMonagle při příjezdu do Česka

Ostravský klub zažil poslední velký úspěch v sezóně 2010/11, když v extralize vybojoval stříbrné medaile. Od té doby se mu ale ani jednou nepodařilo proklouznout do čtvrtfinále play-off, což letos v létě odneslo hned jedenáct hráčů v čele s Janem Káňou a Petrem Strapáčem.

Naopak o velkou přestupovou senzaci se postaral Jan Výtisk, který se vrací domů po dlouhých 13 letech. Letošní mistr extraligy s Libercem je zároveň v pětatřiceti letech nejstarším hráčem týmu. Kromě něj však přišel i Patrik Urbanec, Ivan Baranka, Daniel Krenželok, David Květoň nebo třeba navrátilec z ruské KHL, Ondřej Roman. Největší hvězdou Vítkovických je pak bezpochyby Rostislav Olesz, hráč s 365 starty ve slavné NHL.

Poslední vzájemné střetnutí se odehrálo 11. srpna 2009, kdy Orli prohráli v rámci letního Tipsport Hockey Cupu těsně 2:3. Utkání pamatuje ze současného kádru Orlů pouze Jan Lattner a Jiří Beroun.

Vstup na přípravná utkání

Vstupné na domácí přípravná utkání Orlů činí 60,- Kč. Na toto vstupné není možné uplatnit slevu pro studenty ani seniory. V platnosti jsou permanentní vstupenky. Volný vstup mají děti do 140 cm v doprovodu dospělé osoby i držitelé průkazu ZTP. Pokladny se otevírají v 16:00 hodin a zimní stadion v 17:15.

Související články

Reportáž
pá 5. 8. 2016

Orlům se na úvod přípravy nedařilo