Klub jde správným směrem, pochvaluje si Jiří Beroun

Rozhovory
NE 27. 7. 2014
Ve Znojmě započal svoji třináctou sezonu, poslední tři plnil roli kapitána. Třebíčský rodák Jiří Beroun v rozhovoru zhodnotil nejen první týden přípravy na ledě, který se odehrál v jeho rodném městě, ale také úpravy na stadionu a svoji roli v týmu.

První týden je přípravy za vámi, jak se cítíte?
S klukama už jsme se opravdu těšili, jak vyjedeme na led. Tým prošel obměnou, o tom není pochyb, hlavně jsme obrovským skokem posílili v obraně, což na ledě půjde znát. Je to taky skvělé, co se týče zmenšení středních pásem, protože budou mít beci o hodně víc práce, která mezi ně bude potřeba nějak rozložit. Jinak byl samozřejmě první týden skvělý, zezačátku někteří kluci skučeli z důvodu nových bruslí, ale všechno už se to nějak spravilo.

Zmínil jste úpravu velikosti středního pásma, jak to vnímáte z vašeho pohledu?
Abych pravdu řekl, tak moc nevím, co od toho čekat. Myslím, že padne víc gólů, myslím, že přesilovky budou daleko větší měrou rozhodovat zápasy. S Honzou Šedou jsme se na to dívali a shodli jsme se, že budeme muset ještě trochu víc potrénovat, abychom to ubruslili, když budeme hrát oslabení.

Sledujete ostatní týmy v EBEL? Jak posilují?
Já moc ne, ale manželka vždycky nějakou takovou novinku vytáhne. Pak se o tom samozřejmě bavíme v kabině, kde kdo a co je nového. Jinak to moc nesleduju. Vím, že Fehérvár s Lublaní mají potíže s kádrem, to se ale všechno ukáže v září, až vyjedeme na led.

Na stadionu proběhly výrazné změny, uvítal jste je?
Je to všechno hlavně pro fanoušky. Mně osobně to na stadionu nyní přijde domáčtější, přátelštější prostředí. Když se to vezme kolem a kolem, včetně mantinelů, tak jde rozhodně vidět, že se udělal pořádný kus práce. V klubu je evidentně vše dobře nastaveno a jde se tím správným směrem.

Pokud se vrátíme k suché přípravě, užil jste si ji?
Nedělal jsem ji poprvé, dokonce ani poprvé s trenérem, takže jsem věděl, co od toho čekat. Vždy, když byl nějaký problém, tak jsme se normálně dohodli. Byly možné i nějaké individuality, když někdo věděl, že potřebuje nějakou partii posílit. Lékařské testy dopadly dobře, u všech bylo vidět zlepšení. Zužitkujeme to hlavně na ledě.

Jaká bude na následující sezonu vaše role v týmu?
Já jsem už dlouhodobě hlavně defenzivní hráč, s Honzou Šedou tvoříme pár do oslabení a do obranných úkolů na ledě. Od toho jsme tady. Já jsem nikdy žádný střelec, žádný špílmachr nebyl, moje úloha je tedy hlavně defenziva. Od útočení jsou tu mladí kluci, ať už znojemští, nebo ti, co přišli.

Spolupráce s Janem Šedou vám klape skvěle, koho máte namyšleného do trojice?
V minulé sezoně s námi byl Patrik Novák, neskutečný bojovník a dříč. Je také skvělý bruslař, a hlavně tím by nám měl pomáhat, sedneme si dobře.