Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Klíč k úspěchu je jednoduchý. Odsunout ego a hrát jako jeden tým, prozrazuje Miroslav Fryčer

Klíč k úspěchu je jednoduchý. Odsunout ego a hrát jako jeden tým, prozrazuje Miroslav Fryčer

Orli čeká již jen poslední zápas základní části. Jak jsou na blížící se nadstavbu připraveni, zhodnotil v rozhovoru hlavní trenér Miroslav Fryčer.

Od začátku prosince se vás držela černá domácí série. Až proti Salzburgu se ji podařilo prolomit...
Ta domácí série je hrozná. Doufám, že dnešním dnem jsme ji zlomili. Takovou neúspěšnost na domácím ledě jsem během mých pětadvaceti let u hokeje nezažil. Já pořád tvrdím, že je to v hlavách, psychice a individuálním postoji hráčů. Už to bylo i v jejich podvědomí. Doma si zkrátka nevěřili. V prvních deseti minutách inkasovali, nevyužili své šance a dostali se pod tlak soupeře.

Fanoušci vás nepřestali podporovat, a i přes nepříznivé výsledky nezapomněli na cestu do Nevoga areny...
Obdivuji je za jejich podporu a trpělivost. Rád bych jim poděkoval. Naše hra na domácím ledě není dlouhodobě ideální, oni nás ale nadále podporují. Dnes nám navíc pomohli, když nezačali pískat po rychle vsítěném gólu ani v neúspěšné přesilovce.

Tým musel nedávno opustit ze zdravotních důvodů Ryan Kujawinski, jak vás to ovlivnilo?
Toho je velká škoda. Ryan je skvělý hráč, který se těžko dá nahradit. My se můžeme akorát semknout ještě víc jako tým, aby jeho ztráta nebyla tak výrazná. Mrzelo ho, když musel opustit klub. Zároveň ale ukázal svůj charakter, když odmítl sedět na tribuně a pobírat plat a radši se odjel dát dohromady. Jak to s ním bude příští sezónu nevím, v kontaktu nejsme.

V brance máte dvě silné opory. Lassila i Halász vás několikrát v sezóně podrželi, že?
Máme vyrovnanou a spolehlivou brankářskou dvojici. Teemu Lassilovi vděčíme za to, na jaké pozici jsme, chytá fantasticky. Měl kratší výpadek, mezitím ho ale skvěle zastoupil Tomáš Halász. Teď už si Teemu odpočinul a předvádí opět skvělé výkony.

Plánujete ještě nějaký transfer?
Pokud by se objevil na trhu nějaký hráč, který by se nám hodil, pak bychom jeho příchod zvážili. Určitě ale není nutné přibírat někoho jen z důvodu závěru sezóny.

V jakém rozpoložení jsou hráč před nadstavbou?
Je pravda, že výkony našeho mužstva byly velice proměnlivé. Teď se už snad ale bude náš výkon jen zvedat. Kluci jsou v dobré fyzické kondici, takže rozhodující je psychika. Nejdůležitější je, aby nehráli na sebe a osobní statistiky, ale za tým. Pokud si to srovnají v hlavách, odsunou stranou ego a budou hrát jako jeden celek, pak můžeme jen překvapit.

Související články