Orli Znojmo Orli Znojmo

Kladenská smršť

Kladenská smršť

Budou Kladnu chybět juniorští reprezentanti? Naváží Orli na svou kanonádu proti Pardubicím? Bude chytat Orct nebo Horčička? Na tyto otázky se vám pokusí odpovědět naše tradiční smršť!

Kladno - Znojmo

Bilance
1999-002000-012001-02
10/9 KLA-ZNO 4-3
19/10 ZNO-KLA 1-3
5/12 KLA-ZNO 1-2
28/1 ZNO-KLA 5-2
29/9 KLA-ZNO 1-2
14/11 ZNO-KLA 4-3
7/1  KLA-ZNO 2-2
27/2 ZNO-KLA 5-1
25/9 KLA-ZNO 4-3p
30/10 ZNO-KLA 3-2

Celkem 10-3-1-6 23-30. V první sezóně byla bilance vyrovnaná, od té doby se nachyluje ve prospěch Orlů, o čemž svědčí i poměr skóre. Na Kladně dokázalo Znojmo bodovat už čtyřikrát, naposledy letos v září, kdy ještě minutu před koncem vedli Orli 3-2, aby následně prohráli v prodloužení 3-4.

Kladno se v patnáctém kole dostalo na poslední příčku tabulky a od té chvíle ji neopustilo. Na Orly v tuto chvíli ztrácí plných dvacet bodů. Z posledních pěti zápasů dokázali Kladenští uhrát jen hubené vítězství 1-0 doma nad Karlovými Vary, jinak odcházeli ze zápasů poraženi. V posledním zápase na Spartě se dokázali držet první třetinu, pak se však sparťanská mašina podporovaná desetitisícovým publikem rozjela a Kladno mohlo být za konečný výsledek 3-6 ještě rádo.

Znojemští Orli si osmigólovým vítězstvím dokázali udobřit své fanoušky. Pokud svou střeleckou formu potvrdí i v sobotním televizním utkání na Kladně a neprohrají, stráví vánoční přestávku na místě, které by po konci základní části zaručovalo postup do play off.

Kanadské bodování - Kladno
1. Ladislav Svoboda 20 (8+12) 
2. Václav Skuhravý  19 (11+8) 
3. Radek Gardoň   15 (8+7) 
4. Tomáš Plekanec  13 (4+9) 
5. Pavel Geffert   12 (4+8) 
Ladislav Svoboda se se svými dvaceti body pohybuje někde kolem padesátého místa celé extraligy.

Kanadské bodování - Znojmo
1. Marek Uram  23 (12+11) 
2. Marek Vorel 23 (11+12) 
3. Peter Pucher 23 (6+17) 
4. David Havíř 17 (7+10) 
5. Karel Soudek 13 (3+10) 
 
Trojici Uram, Vorel, Soudek pomohl v elitní pětce tříbodový zápas v zápase s Pardubicemi.

Brankáři:
Oldřich Svoboda 30 2.48 92.96 
Luboš Horčička 10 2.59 92.86 
Zdeněk Orct   23 3.6 90.79 


Pravděpodobné sestavy
Kladno: Orct - Zeman, Skrbek, Skuhrovec, Hájek, Kříž, D.Patera, Kruliš, Dlouhý - Horna, Gardoň, Havel - L.Svoboda, Skuhravý, Klimt - R. Kysela, Kalla, P. Sedlák.

Znojmo: O.Svoboda - Soudek, Havíř, Pavel Kumstát, Jakeš, Benák, Klimeš - Pucher, Haman, Uram - Plášek, Vorel, Král - Barus, Pazourek, Plch.

Kladno bez juniorů
Bez juniorských reprezentantů Tomáše Plekance a Miloslava Hořavy ml. nastoupí Kladno do sobotního zápasu. Oba se snaží probojovat do týmu pro juniorský šampionát v Hradci Králové a Pardubicích na přípravném kempu v Havlíčkově Brodě. Kluby se sice snažily své hráče ještě před přestávkou využít, trenér Holík byl však nekompromisní. Kdo odjede hrát za klub, ať se už nevrací.

Kladno od porážky k porážce
Již tři zápasy bez bodu v řadě mají za sebou hokejisté Kladna. Ani výměna trenéra, která proběhla před několika týdny, týmu výraznější impuls nepřinesla a Kladno se v současné době dívá na svého nejbližšího souseda v tabulce, kterým jsou Karlovy Vary, s devítibodovým odstupem. Vánoce na Kladně nebudou asi příliš veselé.

Brankářská jednička? Kdo ví...
Dilema, koho postavit do branky, řeší kladenští trenéři. Zkušený Zdeněk Orct dostal před časem od klubu pauzu na odpočinek, ale náhradník Horčička jej zastoupil dobře a vychytal nulu proti Karlovým Varům. Trenéři teď váhají, dát na zkušenost, anebo upřednostnit momentální formu?

Fanoušci snad udobřeni
Výsledek 8-1 proti Pardubicím překonal představy snad i těch největších optimistů. Orli dokázali, že takové hokejové prvky, jako zakončení a střelba jim nejsou cizí a že se pomalu oklepávají z role spalovačů šancí. Svou brankou si jistě hodně oddechl Karel Plášek, dvě trefy budou jistě povzbuzením pro neúnavného bojovníka Radka Hamana.

Opět v televizi
Znojemští Orli dostávají opět příležitost předvést svoje umění celému hokejovému národu prostřednictvím televizních obrazovek. V této sezóně jsou Orli v televizi podruhé, hned první televizní přenos soutěže se Spartou jim však štěstí nepřinesl, prohráli 0-3.

Pouze Marek Vorel
Jen Marek Vorel jako jediný hráč Znojma poznal jaké to je hrát za Kladno. Z opačného, modrobílého tábora nemá se znojemským dresem zkušenost žádný hokejista.

Smršť před Pardubicemi
Smršť před Vsetínem
Smršť před Spartou Praha
Smršť před Plzní
Smršť před Třincem
Smršť před Českými Budějovicemi
Smršť před Zlínem a Vítkovicemi