Každý má v týmu svoji roli, společně chceme vítězit, říká Dominik Tejnor

Rozhovory
PÁ 16. 7. 2021
Znojemský obránce Dominik Tejnor patří k nejzkušenějším pilířům zadních řad. V rozhovoru přiblížil, jak on polykal náročné tréninkové jednotky během suché přípravy, i jak vnímá sílu kádru před novou sezónou.

V pondělí vás čeká první trénink na ledě. Jak se na něj těšíte?
Těším se moc! Já, stejně jako asi většina kluků, letní dřinu během suché přípravy moc nemusím. Přece jenom lepší, než pořád dokola běhat a být v posilovně, je trénovat na ledě.

Která část suché přípravy byla pro vás konkrétně nejtěžší?
Já nemám moc rád běhání. Kopce v Gránicích i jinde fakt nemusím… naopak v posilovně mi to zase tolik nevadí, to je v pohodě (směje se).

Jak vy osobně vidíte ambice tohoto týmu? Kam až můžete dojít?
Chtěli bychom hrát v horních patrech tabulky a tím i dělat radost Miroslavu Fryčerovi. Všichni v klubu chceme vítězit a půjdeme si za tím.

Co říkáte na letní posily?
Co se týče českých kluků, mám z nich skvělý pocit. Většina z nich byla na pomezí 1. ligy a Extraligy, takže nám určitě pomůžou. Hráče ze zahraničí zatím tolik neznám, takže u nich to pro nějaké hodnocení bude chtít čas. Věřím ale, že budeme v nové sezóně silní.

Řešil jste během léta i jiné nabídky?
Neřešil. Už od minulé sezóny jsem věděl, že chci pokračovat ve Znojmě. Mám odtud snoubenku a jsem tu spokojený. Stačil jeden telefonát s panem Oherou a nebylo co řešit.

Jak s odstupem času hodnotíte výpomoc Třebíči během pandemie?
V Třebíči byla výborná parta, takže mě a Kubu Stehlíka přijali úplně v pohodě. Do prvního ostrého zápasu jsem šel prakticky hned po 14denní karanténě bez většího tréninku. Byl jsem z toho trochu nesvůj, ale dopadlo to dobře. V Třebíči je sice trochu starší zázemí, ale atmosféra v klubu je taková rodinná a přátelská, podobně jako ve Znojmě.

V čem je podle vás největší rozdíl mezi ICEHL (EBEL) a první ligou?
ICEHL je mnohem rychlejší soutěž. Je to fakt hokej nahoru, dolů. To je za mě ten největší rozdíl v porovnání s první ligou. Mně osobně ale stačila jedna třetina a na tempo jsem si zvykl.

Jak hodnotíte sérii se Slavií v play-off?
V sérii se Slavií jsme doplatili na zranění, která nám úplně zdecimovala kádr. Poslední zápasy jsme hráli na 5 beků a já naskakoval ob střídání. Zatímco Slavia měla na tribuně jednu čerstvou lajnu v zásobě. Hodnotím to ale pozitivně, bylo fajn udržovat se v zápasovém tempu. Navíc hrát proti zkušeným matadorům Vampolovi s Bednářem a sledovat jejich přehled na ledě, byla taky zajímavá zkušenost.

V současném kádru Orlů jste jeden z nejzkušenějších borců. Cítíte vy sám s přibývajícími sezónami větší odpovědnost za výsledky a předvedenou hru?
To je sice pravda, ale já sám to nijak zásadně nevnímám a nemyslím na to. Snažím se soustředit na svůj co možná nejlepší výkon v každém zápase. Každý má v týmu svoji roli a společně jdeme za vítězstvím.

Proti komu v lize nejraději hrajete a proč?
Asi nejlépe se mi hraje v Salzburgu nebo Bolzanu. Tam je ta hra fakt živá a utkání má tempo. Mám rád i zápasy doma s Vídní, kvůli atmosféře.

Kdo je naopak váš nejméně oblíbený soupeř?
Tady musím jednoznačně vybrat Klagenfurt a Linz. Ty stadiony tam jsou starší, včetně zázemí. Kdysi jsme dokonce v Klagenfurtu chodili do kabiny přes celou halu, snad 5 minut (směje se). Mám pocit, že je na těchto stadionech i trochu měkčí led, takže se člověk boří a daleko víc se nadře.

Na jaký zápas, nebo gól ve znojemském dresu nejraději vzpomínáte?
Asi na svůj první gól v EBEL na ledě Salzburgu. Pro puk mi tenkrát šel Patrik Novák a ještě u toho schytal něco od cesty (směje se).

Kdybyste si k sobě mohl vybrat jednoho hráče do obranné dvojice, kdo by to byl?
Kuba Stehlík. Známe se dlouho a hráli jsme spolu i v Třebíči.